Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čaputová nepriamo povedala, kto je jej favorit v prezidentských voľbách

Korčok zatiaľ definitívne neoznámil, či bude alebo nebude kandidovať. 

10.7.2023 (SITA.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová nepriamo vyjadrila podporu exministrovi zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivanovi Korčokovi v najbližších prezidentských voľbách. V diskusii na festivale Pohoda uviedla, že dúfa v jeho kandidatúru.

Moderátor diskusie Štefan Hríb sa prezidentky spýtal, či má svojho favorita medzi tromi prípadnými prezidentskými kandidátmi – Jánom Kubišom, Petrom Weissom a Ivanom Korčokom.

Pre presnosť treba povedať, že nie všetky tri mená ohlásili, že budú kandidovať, ale minimálne v tom jednom prípade dúfame. Takže áno,“ uviedla.

Korčok zatiaľ definitívne neoznámil, či bude alebo nebude kandidovať. Podľa jeho slov to však zvažuje. „Nechcem zasiahnuť do akejkoľvek súťaže, veď ešte nikto nič neohlásil, ale svoje hodnotové a názorové súznenie s niektorým z kandidátov, myslím, prejaviť môžem, tak som tak urobila,“ uviedla hlava štátu.

Viac k témam: Kandidát na prezidenta, Prezidentka SR, Prezidentské voľby na Slovensku 2024
Zdroj: SITA.sk – Čaputová nepriamo povedala, kto je jej favorit v prezidentských voľbách © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií