Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Moskva zaradila ukrajinského prezidenta Zelenského na svoj zoznam hľadaných osôb

Ruskí predstavitelia bezprostredne neobjasnili svoje obvinenia.

4.5.2024 (SITA.sk) – Rusko zaradilo ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského na svoj zoznam hľadaných osôb. Informovali o tom v sobotu ruské štátne médiá s odvolaním sa na databázu tamojšieho ministerstva vnútra.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Od sobotňajšieho popoludnia sú Zelenskyj aj jeho predchodca Petro Porošenko na zozname hľadaných osôb ministerstva pre bližšie nešpecifikované obvinenia. Na ruskom zozname sa nachádza aj veliteľ ukrajinských pozemných síl Oleksandr Pavľuk.

Ruskí predstavitelia bezprostredne neobjasnili obvinenia voči žiadnemu z týchto mužov. Nezávislé ruské spravodajstvo Mediazona v sobotu tvrdilo, že Zelenskyj aj Porošenko boli na zozname najmenej od konca februára.

V online vyhlásení zverejnenom v ten istý deň ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí označilo správy o zaradení Zelenského ako dôkaz „zúfalstva ruskej štátnej mašinérie a propagandy“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji (fotografie)

Viac k témam: Ruská propaganda, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk – Moskva zaradila ukrajinského prezidenta Zelenského na svoj zoznam hľadaných osôb © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií