Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinci zatkli muža podozrivého zo špehovania, aktivity mal vykonávať počas venčenia psa

Vyšetrovanie SBU zistilo, že muž mobilným telefónom vytvoril zábery potenciálnych cieľov.

4.5.2024 (SITA.sk) – Ruský dôstojník bol zatknutý v ukrajinskom meste Charkov za údajné špehovanie ukrajinských obranných pozícií a poskytovanie informácií Rusku v rámci prípravy na letecký útok na vojenské objekty.

Ako referuje web Kyiv Independent s odvolaním sa na Ukrajinskú bezpečnostnú službu, muž vykonával špehovacie aktivity počas venčenia svojho psa.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa SBU sa obvinený údajne podieľal na identifikácii ukrajinských radarových staníc protilietadlových raketových systémov s úmyslom tajne odovzdať informácie ruským agentom. Vyšetrovanie SBU zistilo, že muž mobilným telefónom vytvoril zábery potenciálnych cieľov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji (fotografie)

Zatknutý muž sa prvýkrát dostal do pozornosti ruských spravodajských dôstojníkov potom, čo napísal o svojej prokremeľskej podpore na ruských telegramových kanáloch. Obvinili ho podľa ukrajinského trestného zákona a v prípade dokázania viny mu hrozí až osemročné väzenie.

Viac k témam: kolaborant, rusko-ukrajinský konflikt, Špehovanie, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinci zatkli muža podozrivého zo špehovania, aktivity mal vykonávať počas venčenia psa © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií