Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čaputová: Posolstvo Cyrila a Metoda je aktuálne dodnes, svojím presvedčením o rovnoprávnosti ľudí a národov predbehli dobu

Uplynulo 1 160 rokov, od kedy svätý Cyril a Metod priniesli vieru, vzdelanosť a kultúru.

5.7.2023 (SITA.sk) – Svätý Cyril a svätý Metod svojím presvedčením o rovnoprávnosti medzi ľuďmi a národmi predbehli dobu.

Uviedla to prezidentka Zuzana Čaputová na svojej sociálnej sieti pri príležitosti Sviatku svätého Cyrila a Metoda. Ako pripomenula, uplynulo 1 160 rokov, od kedy svätý Cyril a Metod priniesli vieru, vzdelanosť a kultúru.

Prezidentka zdôraznila, že ich misia mala rozmer nielen duchovný, ale aj politický a pozdvihli staroslovienčinu medzi liturgické jazyky a upevnili pozíciu Veľkej Moravy.

„Svoje poslanie naplnili aj za cenu veľkých osobných obetí. Nie náhodou ich pápež Ján Pavol II. vyhlásil za spolupatrónov Európy. Ich posolstvo je bytostne aktuálne dodnes. A zjednotenú Európu stojacu na základoch humanizmu, slobody a rovnoprávnosti, môžeme považovať za jeho naplnenie,“ uzavrela prezidentka.

Viac k témam: Sviatok svätého Cyrila a Metoda
Zdroj: SITA.sk – Čaputová: Posolstvo Cyrila a Metoda je aktuálne dodnes, svojím presvedčením o rovnoprávnosti ľudí a národov predbehli dobu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií