Čarokrásny vodopád Skok, magické Jámske pleso, obľúbená Chata pod Soliskom či frekventované Popradské Pleso. Toto sú miesta, kam sa oplatí pozrieť

Čarokrásny vodopád Skok, magické Jámske pleso, obľúbená Chata pod Soliskom či frekventované Popradské Pleso. Toto sú miesta, kam sa oplatí pozrieť

Do konca leta ešte zostáva pár týždňov, takže ešte stále máš čas vybehnúť napríklad aj do Tatier. Nie každý je milovníkom dlhých celodenných túr a nie každý dlhé celodenné túry zvládne. Ak si však aj napriek tomu milovníkom a obdivovateľom našich krásnych hôr, tak tieto miesta by si mal navštíviť.


Ak sa totiž rozhodneš ostať na Štrbskom plese, máš hneď niekoľko možností, kam vybehnúť, nezapotiť sa pri tom veľmi, stráviť aspoň krátky čas na túrach a vidieť niečo pekné z Tatier.

Nenáročná túra k vodopádu Skok

Jedno z najkrajších miest, ku ktorému vedie jednoduchá a nenáročná trasa a je dostupné takmer pre všetkých, je vodopád Skok. Dostaneš sa k nemu turistickým chodníkom, ktorý začína pri športovom areáli na Štrbskom plese. Pri výstupe prejde okolo potoka Mlynica, dostaneme sa nad kosodrevinu na kamenistú cestu.

Ak patríš k tým odvážnejším, môžeš pokračovať ľavou stranou po chodníku zaistenom reťazami a dostaneš sa k Plesu nad Skokom, odkiaľ je nádherný výhľad na celú Mlynickú dolinu. Trasa pokračuje aj ďalej a vedie až cez Bystrú lávku. Táto túra patrí medzi jednu z najnáročnejších v Tatrách.

Pohodová prechádzka k Jámskemu plesu

Štrbské pleso je východiskovým bodom aj pre výstup na Kriváň. Ak si však netrúfaš až na samotný Kriváň, môžeš si to namieriť aspoň k Jámskemu plesu, ktoré je jednou zo zastávok pri výstupe na Kriváň. Jedno z najčarovnejších miest v Tatrách. Trasa vedie cez Furkotskú dolinu cez príjemný les a kosodrevinu.

Obľúbená Chata pod Soliskom

Chata pod Soliskom je jednou z najnavštevovanejších vo Vysokých Tatrách. Trasa k nej začína na Štrbskom plese, odkiaľ vedie po hrebeni Soliska chodník. Po pravej strane si všimni lanovku, ktorá vedie na Chatu pod Soliskom. Z Chaty pod Soliskom môžeš pokračovať na vrchol Soliska, na to by si však už mal byť zdatnejším turistom.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Slováci sa na internete pustili do Katky z Extrémnych premien! Katka im poslala odkaz, ktorý odhaľuje skutočnú pravdu

Frekventované Popradské Pleso

Jeden z najfrekventovanejších turistických chodníkov v Tatrách spája Štrbské pleso s Popradským. Je to nenáročná túra, ktorú zvládajú aj malé deti. Najprv ťa čaká mierne stúpanie po rázcestie, kde sa chodník delí na zimnú a letnú cestu. Letná je v čase snehovej prikrývky uzavretá. Chodník je zároveň doplnený náučnými tabuľami, ktorými si môžeš skrátiť cestu.

Foto: Max Pixel

Google+ Linkedin

Written By :

Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*