fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Český premiér Fiala ostáva šéfom strany ODS, na kongrese predstavil hlavné priority svojej vlády

Fiala, ktorý je predsedom ODS od januára 2014, bol jediným kandidátom, pričom mal nomináciu zo všetkých 14 krajov.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.4.2022 (Webnoviny.sk) – Českého premiéra Petra Fialu v sobotu opätovne zvolili za predsedu Občianskej demokratickej strany (ODS). V tajnej voľbe na kongrese strany získal 510 z 510 platných hlasov delegátov.

Fiala určil priority strany

Fiala, ktorý je predsedom ODS od januára 2014, bol jediným kandidátom, pričom mal nomináciu zo všetkých 14 krajov. Informuje o tom spravodajský portál Novinky.cz.

V prejave pred znovuzvolením Fiala predstavil priority pre nasledujúce dva roky, z ktorých jednou je zvládnutie vlny utečencov z Ukrajiny. Česko tiež podľa neho musí byť dôležitým hráčom na medzinárodnej scéne.

Opozícia rozdeľuje spoločnosť

Zároveň avizoval, že jeho vláda predstaví päťročný projekt, ktorého cieľom bude zaistenie energetickej bezpečnosti krajiny.

„Nasledujúce dva roky nebudú pre nikoho z nás jednoduché. Naša vláda bude musieť veľmi tvrdo pracovať, aby sme týmto obdobím medzinárodnej nestability a hospodárskej krízy prešli čo možno najlepšie. Áno, bude nás to bolieť,“ uznal premiér.

Fiala tiež skritizoval opozíciu za zneužívanie ruskej agresie. Cielene podľa neho rozdeľuje spoločnosť a snaží sa len získať „politický kapitál“.

Viac k témam: Kongres strany, nominácia, Predseda strany
Zdroj: Webnoviny.sk – Český premiér Fiala ostáva šéfom strany ODS, na kongrese predstavil hlavné priority svojej vlády © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Duterte skritizoval svojho bývalého idola Putina. Medzi nami je obrovský rozdiel, ja zabíjam zločincov a on deti a dôchodcov, skonštatoval
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií