fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Chcete byť šťastné? Riaďte sa týmito pravidlami

Máte tip? napíšte nám mailom

Všetky sa snažíme byť lepšie, chceme sa stať láskavými, múdrejšími, silnejšími a šťastnejšími. To je dôvod, prečo cesta k sebazlepšeniu musí začať prijatím pozitívneho duševného postoja.

Pozrieme sa na zoznam správania sa, ktorý nám môže pomôcť dosiahnuť pokoj.

1. Myslieť pozitívne, ale realisticky

Každá žena chce mať manžela, prácu, deti… No myšlienky, že každá z nás bude herečkou, speváčkou či modelkou, bude bývať v luxusnom dome a nič nerobiť, nás len vyčerpajú. Je dobre mať plány a svoje sny (treba aj zvážiť, na čo človek má a čo by bolo lepšie, keď by zostalo snom).

2. Nechať sa rozmaznávať, ale nepadať do pokušenia

My ženy chceme byť krásne, páčiť sa mužom. Každá z nás má veľa oblečenia, ale zároveň si nemá na seba čo obliecť. Nemali by sme podliehať každej akcii v obchode a kúpiť si stále niečo. Nemusíme mať hneď všetko, veď budú ďalšie výpredaje.

3. Stráviť dni s ľuďmi, ktorí nás rozosmejú, ale čas by sme si mali nechať aj pre svoje smútenie

Keď je nám smutno alebo nemáme svoj deň, je dobre, že nás niekto rozosmeje alebo nám pomôže prísť na iné myšlienky. Avšak naši priatelia a blízky nechcú vždy počúvať o našich problémoch (hlavne keď sú šťastní, čo nás môže ešte viac deptať). Je dobre urobiť si chvíľku pre seba a smútiť. Keď chceme byť samy, môžeme zájsť do prírody na prechádzku, pretože príroda je výborným liekom na boľavú dušu.

4. Nevieme potláčať negatívne emócie – zmeňme ich konštruktívnym smerom

Hnev, zlý deň alebo obyčajná depka. Negatívne emócie dusíme v sebe a potom si to odnáša naše okolie. Mali by sme si vybiť zlosť na niečom inom. Skúsiť box, futbal (jasné, že nemusíme hneď bežať do telocvične, kde trénujú chlapi alebo ženy), zabehať si… Jednoducho si vybiť zlosť na niečom, nie na niekom.

Prečítajte si tiež:
Zachraňoval ľudí po zemetrasení, teraz ho niekto otrávil. Otrasný prípad zasiahol celé Taliansko

5. Pokúsme sa pomôcť druhým, ale treba dať pozor, aby sme samy neboli vyčerpané

Napr. pomáhať s úlohami svojmu súrodencovi. Pri takejto činnosti sme často znechutené, pretože sme chceli niečo robiť alebo to náš súrodenec vôbec nechápe. Nájdime si činnosť, ktorá aj nás zamestná, kým on/a bude robiť svoje domáce úlohy. Potom už len skontrolujeme, poprípade vysvetlíme.

6. Vypnúť (vziať si prestávku) kedykoľvek, keď zistíme, že je s niečím ťažko si poradiť ihneď

Nie vždy sa nám darí práve vtedy, keď to najviac potrebujeme. Dajme si na chvíľu pauzu. Za tých pár minút robme niečo, čo nás baví (zaspievajme si, maľujme si, zahrajme si hru…) a pri čom vieme vypnúť. Pri takomto oddychu to určite pôjde ľahšie.

Pokračovanie na ďalšej strane

7. Nezabúdajme experimentovať a zostať zvedavé

Vyskúšať niečo nové môže byť nielen zábavné, ale aj poučné. Stále je čo objavovať, či už budeme experimentovať v kuchyni (skúšať nové korenia alebo pridať do jedla čokoládu s čili) alebo vyskúšame adrenalínové športy. Zapojme do toho priateľky, aspoň si budeme môcť vymieňať skúsenosti.

8. Analyzujme sa, ale v dobrom a milujúcim spôsobom

Nepozerajme na seba príliš kritickým okom. Skúsme nájsť to dobre, skúšať účes, kým nebudeme spokojné, vziať si veci, ktoré nám pristanú… Nehľadajme chyby, má ich každý, ale môžeme sa pochváliť, urobiť si zo seba srandu či milujúcim spôsobom sa napomenúť, aby sme na sebe zmenili to, s čím nie sme spokojné.

Prečítajte si tiež:
Prieskumník na Facebooku nekončí! Bude nás otravovať aj naďalej!

9. Naučiť sa vzdať sa vecí a ľudí

Často sme pripútané k veciam alebo ľuďom. Mali by sme sa naučiť nechať ľudí ísť, ak to sami chcú. Zbaviť sa spomienok na nich, aby nám to neubližovalo, a tak isto zbaviť sa vecí, ktoré máme len tak, lebo je to škoda vyhodiť.

10. Pracovať na svojom zlepšení, ale postupne

Nemôžeme byť hneď veľké športovkyne, keď nezačneme najprv behať. Tak isto sa to týka aj iných vecí v živote. Pracujme na sebe, aby sme boli na seba hrdé, ale neočakávajme, že hneď dobyjeme svet. Len postupne sa zdokonaľujeme a vieme, akým chybám predísť a čo urobiť lepšie.

11. Pamätajme, nedokážeme silou byť spokojné a motivované celé hodiny

Sme ľudia a jednoducho byť stále pozitívne a dobré naladené nejde. Nepretvarujme sa a netvárme sa nasilu šťastne. Mali by sme sa snažiť to zvládnuť, ale nie s falošnou grimasou spokojnosti.

12. Nezostávajme v rámci umelých hraníc

Robme to, čo nás baví a buďme prirodzené. Nemusíme robiť to, čo od nás niekto vyžaduje (napr. ísť do solárka len kvôli kamarátke, namiesto jogy). Poprípade robiť zo seba len pekné princezné, ale vyjsť von do prírody, ukázať svetu aj iné ja.

Foto: Public Domain Pictures
Zdroj: brightside.me

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií