Chudobní v Indii sa viac ako hladu boja koronavírusu
Tisíce Indov žijúcich v chudobných štvrtiach a slamoch zdieľa rovnaký názor. Oveľa viac sa bola hladu než nového vírusu.
Premiér Naréndra Módí v utorok oznámil, že pre šírenie nového koronavírusu začnú v Indii platiť prísne opatrenia.
Od včera v Indii platí úplný zákaz vychádzania, ktorý bude predbežne trvať tri týždne. Indom sa tieto kroky nepáčia, hlavne z existenčných dôvodov, informuje BBC.
Mnoho Indov sa živí sezónnou prácou, turizmom ši službami. Žijú doslova z ruky do úst, na pokraji chudoby a boja sa, že ostanú bez jedla. Mnohým reálne hrozí, že sa im v najbližších dňoch minú zásoby.
Ramesh Kumar, príležitostný stavebný robotník, pre BBC uviedol, že vie o hrozbe koronavírusu, ale musí nakŕmiť svoju 5-člennú rodinu. Rovnako sú na tom mnohí ďalší.
Podľa Medzinárodnej organizácie práce pracuje najmenej 90 % pracovnej sily v Indii v neformálnom sektore. Pracujú na pozíciách ako robotníci, upratovači, sťahováci, pouliční predajcovia, smetiari či ako výpomoc v domácnostiach.
Väčšina z nich nemá prístup k dôchodkom, platenej dovolenke alebo akémukoľvek druhu poistenia. Mnoho z nich nemá ani bankové účty a spoliehajú sa na hotovosť, aby uspokojili svoje každodenné potreby. [sc name=“imeteo_zdroj“ ]