fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Viac ako 200-tisíc ľudí utieklo z Ukrajiny do týchto krajín

Informácie o počte Ukrajincov, ktorí utiekli do susedných krajín.

Máte tip? napíšte nám mailom

Slovensko

Slovenská polícia uvádza, že v priebehu 24 hodín do sobotňajších 6:00 vstúpilo do krajiny na svojich troch hraničných priechodoch s Ukrajinou približne 10- tisíc ľudí. Polícia SR informuje, že pred konfliktom na východnej hranici zaznamenali denne 1 444 vstupov. V súčasnosti ich za posledných 24 hodín vybavili 10 526. Kým za bežného stavu polícia vstupujúcich na územie Slovenska vybavovala priebežne, teraz sú čakacie doby na hraničných priechodoch osem až desať hodín. ,,Na hraniciach je množstvo dobrovoľníkov, ktorí poskytujú Ukrajincom potraviny, oblečenie či transporty zadarmo. Policajti, colníci, vojaci a ďalší štátni zamestnanci slúžia v prvej línii a idú za hranice svojich možností,“  informuje polícia SR.

Rumunsko

Za tri dni od ruskej invázie utieklo do Rumunska viac ako 43-tisíc Ukrajincov a do Poľska vstúpilo viac ako 150- tisíc ľudí.

Maďarsko a Moldavsko

Ukrajina hraničí s ďalšími štyrmi krajinami – Maďarskom a Moldavskom, kam tiež prešlo niekoľko tisíc ľudí. Ukrajina susedí tiež s Bieloruskom a Ruskom.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj bbc policia
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií