fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruskí vojaci údajne prevzali kontrolu nad letiskom neďaleko Kyjeva

Ruské ministerstvo obrany oznámilo, že jeho sily prevzali kontrolu nad kľúčovým letiskom Hostomel neďaleko Kyjeva, informuje o tom ruská tlačová agentúra Interfax.

Máte tip? napíšte nám mailom

Hovorí sa, že na jej zaistenie bolo použitých 200 ruských vrtuľníkov. Hovorí tiež, že Kyjev je „zablokovaný zo Západu“.

Rusko tvrdí, že 200 Ukrajincov bolo „zlikvidovaných“ pri obliehaní leteckej základne

Do operácie na letisku, známom aj ako letisko Antonov, bolo zapojených asi 200 ruských vrtuľníkov, uviedlo ruské ministerstvo obrany.

Ministerstvo tvrdilo, že zahynulo 200 vojakov z ukrajinských špeciálnych jednotiek a dodalo, že podľa štátnej tlačovej agentúry RIA Novosti nedošlo k žiadnym ruským stratám.

Ruské ministerstvo obrany informuje: „Úspech vyloďovacích síl bol zabezpečený potlačením všetkých systémov protivzdušnej obrany v blízkosti miesta pristátia, úplnou izoláciou priestoru vojenskej akcie zo vzduchu a aktívnym rádioelektronickým bojom.”

 

Britský minister ozbrojených síl upresnil počet obetí

Britský minister ozbrojených síl James Heappey povedal poslancom v Dolnej snemovni, že od včerajšieho začiatku invázie Vladimira Putina bolo zabitých 450 ruských vojakov a 194 Ukrajincov vrátane 57 civilistov.

Je to vyšší počet civilných obetí ako správy o 25 úmrtiach, ktoré dnes citovala Rada OSN pre práva. Heappey tiež uviedol, že ďalší vojaci Spojeného kráľovstva boli vyslaní k spojencovi NATO Estónsku skôr, ako sa plánovalo – a celkovo 1000 vojakov je v pohotovosti, aby pomohli susedným krajinám Ukrajiny zvládnuť utečencov utekajúcich z krajiny.

 

Prečítajte si tiež:
Hráš počítačové hry? Americká NASA ťa potrebuje!
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj bbc
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií