fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Clint Eastwood sa zapletie s drogovým kartelom. Očakávaný Pašerák ide do kín

Máte tip? napíšte nám mailom

Warner Bros. Pictures, Imperative Entertainment a BRON Creative prinášajú vďaka distribučnej spoločnosti Continental film aj do slovenských kín najnovšiu celovečernú drámu režiséra Clinta Eastwooda – film Pašerák.

Okrem réžie sa ostrieľaný herec postavil opäť aj pred kameru, a to spolu s Bradleym Cooperom, Laurencom Fishburnom, Michaelom Peñom, Dianne Wiestovou a Andym Garciom.

Eastwood stvárňuje Earla Stonea, osamelého, vyše 80-ročného muža na mizine s krachujúcim biznisom, ktorý dostane ponuku robiť šoféra. Znie to jednoducho, no Earl nevedomky podpíše zmluvu na prácu drogového kuriéra pre mexický kartel. Darí sa mu dokonca tak dobre, že náklad sa mu prudko zväčšuje, až mu pridelia dozor. Ten nie je jediným, kto na Earla dohliada.

V rukách drogového kartelu

Nový záhadný drogový pašerák sa dostane do hľadáčika húževnatého agenta úradu pre kontrolu obchodu s drogami Colina Batesa. Hoci problémy s peniazmi pominú, hriechy minulosti začnú Earla dobiehať a nie je isté, či stihne napraviť svoje chyby, kým ho zákon či kartelové gorily dostanú.

V Pašerákovi sa držiteľ Oscara Clint Eastwood postavil pred kamerou aj za ňu prvýkrát od roku 2009, keď účinkoval v oceňovanom filme Gran Torino. Bradley Cooper (Zrodila sa hviezda), ktorý hrá Batesa, získal svoju (zatiaľ) poslednú nomináciu na Oscara za spoluprácu s Eastwoodom za herecký výkon a produkciu Amerického ostreľovača. Fishburne, ktorý bol nominovaný na Oscara za film Tina / Čo s tým má spoločné láska, hrá vedúceho špeciálneho agenta úradu pre kontrolu obchodu s drogami.

Prečítajte si tiež:
Ani groš si si na darčeky neodložil? Ej, ty! Tu máš tipy na lacné darčeky

Peña hrá kolegu agenta; držiteľka Oscara Wiestová (Výstrely na Broadwayi, Hana a jej sestry) hrá Earlovu bývalú manželku; nominant na Oscara Garcia (Krstný otec III) stvárňuje kartelového bosa; Alison Eastwoodová, dcéra režiséra, hrá Earlovu dcéru; Taissa Farmigová (Mníška) sa zhostila úlohy Earlovej vnučky a Ignacio Serricchio hrá Earlovho kartelového sekundanta.

Clint Eastwood sa postavil pred kamerou aj za ňu prvýkrát od roku 2009. Zdroj: Continental film

Clint vyskočí zo stoličky ako klokan

Clint Eastwood režíroval film podľa scenára Nicka Schenka, ktorý je inšpirovaný článkom Sama Dolnicka v New York Times Magazine.

V Pašerákovi režisér/producent stvárňuje skoro 90-ročného Earla Stona, ktorý si práve začína uvedomovať, že to, čo obetoval počas života –čas strávený s ľuďmi, ktorých miluje – je jediné, prečo sa oplatí obetovať všetko ostatné.

Earlov rodinný život nie je bohvieaký, pričom stále žije v sebaklame a ostatným vysvetľuje, ako by mali pestovať vzťahy vo vlastných rodinách,“ hovorí Eastwood. 

„Na Clintovi je úžasné, že v 88 rokoch musel hrať, že je starší, pretože stále je pri plnej sile,“ smeje sa Bradley Cooper, ktorý hrá vo filme spolu s Eastwoodom. „Clint vyskočí zo stoličky ako klokan, ale Earl to už nedokáže, takže bolo vtipné sledovať, ako hrá človeka v rokoch, keďže on sám je hotový športovec.“

Film Pašerák bude v kinách od 10. januára 2019. Na plátna ho prináša spoločnosť Continental film.

Prečítajte si tiež:
Jedinečný koncert legendárneho Rodrigueza sa uskutoční 30. septembra v bratislavskej Starej tržnici
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií