Čo povedali o svojich postavách vo filme Toman Táňa Pauhofová či Roman Luknár?

Čo povedali o svojich postavách vo filme Toman Táňa Pauhofová či Roman Luknár?

reklama

TOMAN vznikol v koprodukcii Total Helpart T.H.A., PubRes, Českej televízie, Fortuna Film und TV, RTVS, Barrandov Studio a.s., s podporou Státního fondu kinematografie a Audiovizuálneho fondu.

K česko-slovenskému filmu si môžete stiahnuť aj aplikáciu, ktorá obsahuje zaujímavé hry. Stratégiou bolo novými spôsobmi marketingu pozvať mladých divákov na česko-slovenský projekt z obdobia, keď sa komunisti dostali politickým pučom k moci a úplne premenili našu krajinu na 50 rokov. Predpokladom je, že mladý divák neprejavuje o takúto tému záujem, avšak možno práve cez emóciu a simuláciu niektorých historických prvkov sa priblíži k tomuto obdobiu a takto ho osloví k návšteve kina.

reklama

Prinášame aj krátke videá, v ktorých herci predstavujú svoje postavy. Nahliadnite s nami, čo o filmových hrdinoch porozprávali Táňa Pauhofová, Marián Mitaš, Roman Luknár či Jiří Macháček.

 

Táňa Pauhofová ako Aurélia Goldbergová

 

Marián Mitaš ako Karel Vaš

 

Roman Luknár ako Ján Masaryk

 

Jiří Macháček ako Zdeněk Toman

Snímka odkrýva pozadie tzv. tretej republiky, rokov 1945-48 a rozpráva príbeh muža, ktorý významne ovplyvnil vývoj povojnového Československa a o ktorom sa nikdy doteraz nehovorilo.

Rozporuplnej osobnosti Zdeňka Tomana, vlastným menom Zoltána Goldbergera, pochádzajúceho zo slovenských Sobraniec. Toman bol mužom mnohých tvárí a mien, šéfom zahraničnej rozviedky a bezškrupulóznym obchodníkom a kariéristom.

Do slovenských kín film uviedla distribučná spoločnosť Forum Film 18. októbra 2018.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Ľudovít Štúr a Michal Baláž! Ako tieto mená súvisia?
reklama
Google+ Linkedin

Autor príspevku:

Editor magazínu Klocher – vyštudoval masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Je občasným fotografom a kameramanom. Píše o filme a uskutočňuje rozhovory na celospoločenské témy. Za rozhovor „Moderátor Václav Moravec: Nenávidíme cudzincov, ale vládnu nám Slovák a Polojaponec“ bol ako spoluautor nominovaný na Novinársku cenu 2018 a na Cenu nadácie otvorenej spoločnosti.