fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čo povedali o svojich postavách vo filme Toman Táňa Pauhofová či Roman Luknár?

Máte tip? napíšte nám mailom

TOMAN vznikol v koprodukcii Total Helpart T.H.A., PubRes, Českej televízie, Fortuna Film und TV, RTVS, Barrandov Studio a.s., s podporou Státního fondu kinematografie a Audiovizuálneho fondu.

K česko-slovenskému filmu si môžete stiahnuť aj aplikáciu, ktorá obsahuje zaujímavé hry. Stratégiou bolo novými spôsobmi marketingu pozvať mladých divákov na česko-slovenský projekt z obdobia, keď sa komunisti dostali politickým pučom k moci a úplne premenili našu krajinu na 50 rokov. Predpokladom je, že mladý divák neprejavuje o takúto tému záujem, avšak možno práve cez emóciu a simuláciu niektorých historických prvkov sa priblíži k tomuto obdobiu a takto ho osloví k návšteve kina.

Prinášame aj krátke videá, v ktorých herci predstavujú svoje postavy. Nahliadnite s nami, čo o filmových hrdinoch porozprávali Táňa Pauhofová, Marián Mitaš, Roman Luknár či Jiří Macháček.

 

Táňa Pauhofová ako Aurélia Goldbergová

 

Marián Mitaš ako Karel Vaš

 

Roman Luknár ako Ján Masaryk

 

Jiří Macháček ako Zdeněk Toman

Snímka odkrýva pozadie tzv. tretej republiky, rokov 1945-48 a rozpráva príbeh muža, ktorý významne ovplyvnil vývoj povojnového Československa a o ktorom sa nikdy doteraz nehovorilo.

Prečítajte si tiež:
Hrnčeky, ktoré naháňajú strach a hrôzu...

Rozporuplnej osobnosti Zdeňka Tomana, vlastným menom Zoltána Goldbergera, pochádzajúceho zo slovenských Sobraniec. Toman bol mužom mnohých tvárí a mien, šéfom zahraničnej rozviedky a bezškrupulóznym obchodníkom a kariéristom.

Do slovenských kín film uviedla distribučná spoločnosť Forum Film 18. októbra 2018.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií