fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Cpt. Guten Morgan

Máte tip? napíšte nám mailom

Opäť zvoní. Tá sviňa. Budík. Ktorý satanov syn stvoril toto zariadenie? Alebo celkový koncept času? Nikto to nemá rád, no aj tak to používame. Prečo? Neviem, no tiež sa tým riadim. Najväčšia davová psychóza spôsobená človekom. Počítame dni, týždne, mesiace, roky, až sa dorátame k číslu našej smrti. Pre niektorých vykúpenie, pre iných zas najväčší strach. Smrť je vlastne nedostatok života a ten je vraj k prežitiu potrebný. Ale čo keď náš zmysel života je v tom umrieť? Doteraz som sa stretával s názormi, ktoré popisovali smrť ako ukončenie niečoho dobrého a to života. Ale spýtajte sa ľudí na ulici a povedia vám, že so svojim životom nie sú spokojní. Paradox. Chceme žiť, ale nie tak, ako žijeme, naháňame sa za tým, čo mať nemôžeme a nevážime si to, čo máme. Tiež patrím k jedným z tých ľudí. Svojim spôsobom k nim patríme všetci, pretože ak by sme nepatrili, bol by ten náš život ešte o trochu nudnejší. Čo ma privádza späť k budíku. Samozrejme to nie je fyzický budík z 90 rokov, ktorý mal za úlohu prederaviť vám váš ušný bubienok. Je to aplikácia na mojom múdrom telefóne, ktorý bude o rok aj tak hlúpy oproti iným telefónom.

Rozhodnutie každého rána spočíva v pohybe prsta. Posuniem ho po obrazovke vpravo a doprajem si 10 minút mojej milovanej postele, za cenu vymenovania všetkých svätých a pravdepodobné nestihnutie autobusu, alebo zvolím cestu vľavo, vďaka ktorej stihnem autobus, raňajky, kávu a všetky tie ranné stereotypy. O 10 minút neskôr zvoní opäť. Nastáva ta istá dilema, no napätie sa stupňuje. Tentoraz volím ľavicu a tak sa nejak za pomoci vlastnej vôle, hnusnej prednastavenej zvučky z budíka a výkrikov všetkých tých hlasov v mojej hlave posadím na svoj malý, ale pevný zadok. Sedím. Fajn, to je pokrok, už som len krok od státia a produktivity, keď v tom zrazu moje očné aparáty zbadajú strieborne lesknúci sa notebook, ktorý sa na mňa smeje 50 odtieňmi šedej. Ako pravý chlap zasuniem ruku pod veko a zdvihám ho s gráciou nejakého vekového virtuóza. Po 5 minútach nastane 6 minút nekonečného čakania na okná, no následne sa mi podarí spustiť 4 farebnú ikonu najznámejšej vyhľadávacej stránky a k tomu ešte pochromovanú!

Prečítajte si tiež:
Dan Bilzerian sa počas MDŽ bavil s jeho slečinkami. Touto snímkou pobúril feministky na celom svete

Áno, samozrejme bez rozmýšľania otvorím hneď modrobiely podklad sociálnej stránky, ktorá mi ihneď povie, kto mal čo, kedy, kde, s kým a ako. Klasické telenovely, no bez pekných herečiek, španielskych haciend, koní, kávy a slepých hlavných hrdiniek. Proste život normálnych tínedžerov +- 2 roky. Aj ja som sa stal jej otrokom, aj keď len kvôli tomu, lebo som chudobný a kredit stál veľa. I keď vlastne chudobný až tak nie som, no peniaze som zatiaľ dával na zabudnutie týchto faktov o ľuďoch, ktorých vlastne ani nemám rád. Popravde je málo ľudí, ktorých mám naozaj rád. Bohužiaľ to neviem dať najavo inak, len tým, že si z nich robím posmešky, ktoré niekedy prerastú do sloních rozmerov. Hovorí sa “nerob z komára somára”, no ja niekedy z legendárneho komára spravím veľrybu s krídlami, lejzrovým delom na plutvách, rohom na čele a nápisom na prednej časti hlavy, ktorý znie “Šimon vás má rád, tak ho neberte vážne”. Samozrejme napísané Comic Sansom. Veľa ľudí to nevedelo pochopiť a tak ma nazývali arogantným, sprostým, úchylným, proste všetky tie slová, ktoré o sebe počuť nechcete. No ja som proste taký a možnosť, spoznať ma úplne, dostalo len pár ľudí. Neviem či dostalo je to správne slovo, skôr prekúsli moju arogantnosť a všetky s tým spojené adjektíva a stretli sa so mnou niekedy osamote. Vraví sa, že človek sa mení v závislosti od toho, s kým je, no ja som asi zle počúval a tak sa mením v závislosti od toho, s koľkými som. V zásade si o sebe myslím, že nie som zlý človek, len iný. Ja iný ani nechcem byť, no nejak som pochopil, že to už asi nie je moja voľba. A tak opäť raz odpíšem na všetky tie správy (až dve!!) a pokračujem v rannej rutine umytia si ústnej dutiny, vyprázdnením zažívacieho traktu, prípravy sa do práce/školy a konštantným nadávaním nad tým, prečo je v našich štátoch ešte stále legálne vstávať pred 10 hodinou rannou.

Prečítajte si tiež:
Tieto sladkosti sú pre deti nebezpečné: Obsahujú alkohol
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií