Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Danko v eurovoľbách povedie kandidátku SNS, jej súčasťou sú aj Tabák, Taraba a Šimkovičová

Slovenská národná strana (SNS) chce v Bruseli zastávať záujmy Slovenska a budú bojovať za zmiernenie ekoteroru Európskej únie a LGBT agendy.

6.3.2024 (SITA.sk) – Kandidátnu listinu Slovenskej národnej strany (SNS) povedie vo voľbách do Európskeho parlamentu (EP) jej predseda a súčasný podpredseda parlamentu Andrej Danko.

Aj poslanci parlamentu

Ako druhý sa o hlasy voličov bude uchádzať minister životného prostredia Tomáš Taraba, pod číslom tri zas figuruje ministerka kultúry Martina Šimkovičová. Strana o tom informovala na sociálnej sieti s tým, že kandidátnu listinu odovzdala v stredu.

Ďalej je súčasťou kandidátky podpredseda národniarov Zdenko Čambal, poslanec a predseda parlamentného výboru pre kultúru a médiá Roman Michelko, exposlankyňa Romana Tabák, štátni tajomníci ministerstva životného prostredia Filip a Štefan Kuffa, poslanci slovenského parlamentu Adam Lučanský a Karol Farkašovský.

Spojenie národných síl

Z 11. miesta bude kandidovať podpredsedníčka strany a poslankyňa Dagmar Kramplová, splnomocnenec vlády pre preverenie procesu riadenia pandémie COVID-19 a manažovania zdrojov počas pandémie Peter Kotlár, poslanci Pavel Ľupták a Ivan Ševčík.

Z posledného miesta kandidátky o mandát v EP zabojuje poslanec a predseda parlamentného výboru pre pôdohospodárstvo a životné prostredie Rudolf Huliak. „Spojili sme národné sily. V Bruseli chceme zastávať záujmy Slovenska. Budeme bojovať za zmiernenie ekoteroru Európskej únie a LGBT agendy,“ napísala SNS.

Politické strany majú na podanie kandidátnych listín pre voľby do Európskeho parlamentu čas do nedele 10. marca do polnoci. Na kandidátke sa môže nachádzať najviac 15 kandidátov, čo zároveň predstavuje aj počet poslancov, ktorých si Slovensko bude do europarlamentu voliť.

Europoslanci sú volení na funkčné obdobie päť rokov a musia mať najmenej 21 rokov. Vo voľbách môžu kandidovať občania Slovenska s trvalým pobytom na Slovensku, ale aj občania iných členských štátov Európskej únie s trvalým pobytom v SR.

Voľby do EP sa na Slovensku uskutočnia v sobotu 8. júna 2024.

Viac k témam: Minister životného prostredia, Ministerka kultúry SR, Podpredseda Národnej rady SR (NR SR), Predseda Slovenskej národnej strany (SNS), Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2024
Zdroj: SITA.sk – Danko v eurovoľbách povedie kandidátku SNS, jej súčasťou sú aj Tabák, Taraba a Šimkovičová © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií