fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

DEŇ OTCOV už túto nedeľu! Prinášame vám tipy na darčeky

Na mamy nikdy nezabudneme. Deň matiek je, dovolíme si tvrdiť, mainstreamový sviatok, počas ktorého najdôležitejšie ženy nášho života potešíme minimálne kvetinou alebo bonboniérou.

Oslavujeme tak aj nášho druhého rodiča? Otcovia majú v našich srdciach špeciálne miesto. Stávajú sa našimi vzormi. Pre dcéru je otec prvým a veľmi dôležitým mužom života, prvým, ktorý jej povie, že je krásna. Dokonca je z veľkej časti zodpovedný za to, akého muža si dievča neskôr vyberie. Otcovia nabádajú dcéry, aby sa vyšplhali na najvyšší konár, zatiaľ čo mamy sa len zhrozene prizerajú a predstavujú si najhoršie scenáre.

Otec je takisto dôležitý aj pre syna. Vštepuje mu hodnoty, dáva mu príklad toho, akým mužom by sa mal stať. Dobrý otec so synom trávi čas, podporuje jeho aktivity a záľuby, trávi s ním čas, ale zároveň ho vedie k samostatnosti, zodpovednosti či odvahe.

Otcovia majú tiež svoj špeciálny deň. Oficiálny sviatok býva už tradične tretiu júnovú nedeľu, čiže tento rok 17. júna.

Sviatok má už vyše sto rokov a pripisuje sa americkému dievčaťu Sonore Smart Dodd, ktorá počas omše na Deň matiek dostala nápad, že aj jej otec William, veterán americkej občianskej vojny, by si zaslúžil svoj deň. Myšlienka sa zapáčila aj vedeniu jej rodného mesta Spokane a v roku 1910 sa po prvýkrát oficiálne oslavoval.

Ak chcete toho svojho potešiť nejakou drobnosťou, prinášame vám zopár tipov

  • Pre domáceho majstra/záhradkára.

Ak sa váš otec rád motá vonku po záhrade, prípadne niečo majstruje v dielni, určite sa mu zíde nejaká drobnosť. Či sú to záhradkárske náradie, ako nožnice či pílka, alebo napríklad kufrík s pracovným náradím/organizér.

  • Pre kuchára.

V prípade, že váš tato rád varí či pečie, odporúčame milú/vtipnú zásteru. Môžete na ňu dať vyšiť nápis podľa vášho uváženia.

  • Pre turistu.

Chodievate spolu do hôr alebo napríklad na hríby? Každý milovník turistiky sa poteší termoske, termo či smaltovanému hrnčeku.

https://www.instagram.com/p/BkAqS7pAXvF/?tagged=theadventurebegins

  • Pre športovca.

Venuje sa nejakému športu? V tom prípade by sa mu nepochybne

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií