fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

DEŇ OTCOV už túto nedeľu! Prinášame vám tipy na darčeky

Máte tip? napíšte nám mailom

Na mamy nikdy nezabudneme. Deň matiek je, dovolíme si tvrdiť, mainstreamový sviatok, počas ktorého najdôležitejšie ženy nášho života potešíme minimálne kvetinou alebo bonboniérou.

Oslavujeme tak aj nášho druhého rodiča? Otcovia majú v našich srdciach špeciálne miesto. Stávajú sa našimi vzormi. Pre dcéru je otec prvým a veľmi dôležitým mužom života, prvým, ktorý jej povie, že je krásna. Dokonca je z veľkej časti zodpovedný za to, akého muža si dievča neskôr vyberie. Otcovia nabádajú dcéry, aby sa vyšplhali na najvyšší konár, zatiaľ čo mamy sa len zhrozene prizerajú a predstavujú si najhoršie scenáre.

Otec je takisto dôležitý aj pre syna. Vštepuje mu hodnoty, dáva mu príklad toho, akým mužom by sa mal stať. Dobrý otec so synom trávi čas, podporuje jeho aktivity a záľuby, trávi s ním čas, ale zároveň ho vedie k samostatnosti, zodpovednosti či odvahe.

Otcovia majú tiež svoj špeciálny deň. Oficiálny sviatok býva už tradične tretiu júnovú nedeľu, čiže tento rok 17. júna.

Sviatok má už vyše sto rokov a pripisuje sa americkému dievčaťu Sonore Smart Dodd, ktorá počas omše na Deň matiek dostala nápad, že aj jej otec William, veterán americkej občianskej vojny, by si zaslúžil svoj deň. Myšlienka sa zapáčila aj vedeniu jej rodného mesta Spokane a v roku 1910 sa po prvýkrát oficiálne oslavoval.

Prečítajte si tiež:
História sa opakuje po 22 rokoch! Princ Harry prešiel mínovým poľom ako jeho matka

Ak chcete toho svojho potešiť nejakou drobnosťou, prinášame vám zopár tipov

  • Pre domáceho majstra/záhradkára.

Ak sa váš otec rád motá vonku po záhrade, prípadne niečo majstruje v dielni, určite sa mu zíde nejaká drobnosť. Či sú to záhradkárske náradie, ako nožnice či pílka, alebo napríklad kufrík s pracovným náradím/organizér.

  • Pre kuchára.

V prípade, že váš tato rád varí či pečie, odporúčame milú/vtipnú zásteru. Môžete na ňu dať vyšiť nápis podľa vášho uváženia.

  • Pre turistu.

Chodievate spolu do hôr alebo napríklad na hríby? Každý milovník turistiky sa poteší termoske, termo či smaltovanému hrnčeku.

https://www.instagram.com/p/BkAqS7pAXvF/?tagged=theadventurebegins

  • Pre športovca.

Venuje sa nejakému športu? V tom prípade by sa mu nepochybne zišlo športové tričko, „potítko“ alebo bandáž, prípadne raketa/loptička/gripy na raketu. Vhodné by boli aj kvalitné športové ponožky (ponožiek nikdy nie je dosť).

  • Pre milovníka klasiky vo forme vinylov.

Och, ako by sa takýto človek potešil gramofónovej platni! A vôbec to nemusí byť perfektne zabalené; práve naopak. V takomto prípade sú neoceniteľné úlovky z búrz či bazárov.

  • Pre intelektuála.

Dobrá kniha nikdy nie je zlá. A aký žáner, to už musíte vedieť vy. 🙂

  • Pre každého.

Sady na holenie využije každý. Ak je váš otec riadny bradáč, k dispozícii sú aj rôzne olejčeky na bradu a fúzy. No a ak je to jeho srdcová záležitosť, môžete mu kúpiť aj poukaz k barbierovi. V takom naozajstnom mu pri skrášľovaní ponúknu aj whisky, takže myslíme, že by si tento čas určite užil.

Prečítajte si tiež:
Walter Schnitzelsson si to namierili priamo do kancelárie!

https://www.instagram.com/p/BNxNW3Nlm6c/?taken-by=barber_shop_nitra

Ponožky. Ako sme už spomenuli, ponožiek nikdy nie je dosť. Môžete mu vybrať elegantné, veselé, so slovenským vzorom či obľúbenou kapelou. Univerzálnym darčekom pre otca je napríklad aj kávovar, z takých infantilnejších vtipné tričko.

Najviac sa však určite poteší milému slovu, preto naňho v nedeľu nezabudnite!

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií