fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Do škôl nastúpi 77 % detí, MHD sa vracia do bežného režimu

Do banskobystrických mestských škôl prvého stupňa a piatych ročníkov od pondelka (1. 6.) nastúpi na základe prejaveného záujmu rodičov 2702 žiakov z celkového počtu 3500, teda 77 percent školákov.  Informovala o tom  hovorkyňa banskobystrického primátora Zdenka Marhefková s tým, že údaj platí k 27. máju.

Máte tip? napíšte nám mailom

Z tohto dôvodu sa aj mestská hromadná doprava (MHD) v prvý júnový deň vracia do štandardného režimu a bude fungovať tak ako pred začiatkom “koronavírusového obdobia”.

Od pondelka začnú fungovať i materské školy (MŠ), školské kluby či detské jasle v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Banská Bystrica za dodržania všetkých hygienických opatrení.

,,V prípade MŠ robíme všetko pre to, aby sme uspokojili maximálny počet rodičov, no narážame najmä na problémy z kapacitného a personálneho hľadiska. V škôlkach pracuje 31 pedagógov, ktorí patria do rizikovej skupiny, a nie všetci plánujú k 1. júnu nastúpiť do práce. Keďže v triedach sa môže na jedného pedagogického zamestnanca nachádzať maximálne 15 detí, otvorenie niektorých tried nebudeme schopní zabezpečiť práve z personálneho hľadiska,” vysvetlila Marhefková.

Vzhľadom na kapacitné možnosti mesto prednostne umiestňuje deti rodičov z takzvanej prvej línie, deti pedagogických a odborných zamestnancov, rodičov, ktorí vykonávajú prácu na pracovisku, predškolákov či deti osamelých rodičov.

Do štandardného režimu sa od budúceho týždňa vracia i mestský úrad, ktorý bude pre verejnosť otvorený v plnom rozsahu vrátane klientskeho centra i matričného úradu a ohlasovne pobytu.

Prečítajte si tiež:
Sme automobilovou veľmocou! Viete aké autá sa vyrábajú na Slovensku?
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií