fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Donald Trump si po návrate z nemocnice dal dole rúško a vyhlásil, že koronavírusu sa netreba báť

Prezident Donald Trump sa v pondelok odhlásil zo svojej VIP nemocničnej izby a uskutočnil bizarný návrat do Bieleho domu.

Máte tip? napíšte nám mailom

Trump si po návrate si dal pred všetkýcmi dole rúško a bezohľadne vyhlásil, že koronavírusu sa netreba báť, informuje CNN. Presne toho koronavírusu, ktorý už zabil cez 1 milión ľudí. Jeho činy ukazujú, že sa vôbec nezmenil pri popieraní vírusu.

,,Vraciame sa späť. Vraciame sa do práce. Ideme vpredu. Ako váš vodca som to musel urobiť. Vedel som, že to hrozí, ale musel som to urobiť,” hovorí Trump.

Do hodiny po jeho návrate do Bieleho domu sa dostalo von video z jeho kampane, v ktorom sa prezident sám označil za bojovníka, ktorý porazil vírus a zvíťazil.

Trump aj napriek tomu, že jeho lekári tvrdia, že stále nie je úplne “fit” pri jeho boji s vírusom a je stále infekčný, ignoroval poradcov, ktorí chceli, aby zostal v nemocnici. Namiesto toho nastúpil na vrtuľník a odišiel z Vojenského národného vojenského zdravotníckeho centra Waltera Reeda späť do Bieleho domu.

COVID-19 sa rozširuje po Bielom dome

Trumpov stav obklopuje príval dezinformácií, aj keď je potvrdené, že ochorel. Medzitým sa vírus rozširuje po Bielom dome, ktorému sa tam darí aj vďaka zjavnému porušovaniu sociálnej dištancie.

Prečítajte si tiež:
Igor Matovič: Ideme do veľmi ťažkých dní. Počty budú evidentne ešte výrazne stúpať a naše kapacity začnú škrípať

Hovorkyňa Bieleho domu Kayleigh McEnanyová uviedla, že je pozitívna. Aj keď predtým vystupovala pravidelne bez rúška. Dvaja z jej zamestnancov boli tiež pozitívne testovaní na koronavírus.

Osobné víťazstvo proti vírusu

Trumpov let domov sa zmenil na osobné víťazstvo proti vírusu, ktorý je stále v jeho systéme a chce udalosti z posledných dní premeniť na politické víťazstvo.

Trump po tom, ako sa vrátil do Bieleho domu na záberoch plných autoritárskych podtónov, vyšiel na schodisko v južnej časti domu, ktoré bolo vyzdobené americkými vlajkami, zložil rúško, upravil si oblek, zodvihol bradu a salutoval odchádzajúcemu vrtuľníku. Podľa odborníkov išlo o jedno z najbizarnejších okamihov modernej prezidentskej histórie.

Následne Trump, stále bez rúška, vošiel do prezidentského paláca a kontaminoval vzduch vo vnútri. Potom sa znovu spojil s filmovým štábom, aby vytvoril videoklip ku kampani, v ktorom americkému ľudu dával hlboko zavádzajúce  rady, ako zvládnuť zhoršujúcu sa pandémiu.

„Teraz mi je lepšie a možno som imúnny? Neviem. Ale nedovoľte, aby to dominovalo vo vašich životoch. Choďte a buďte opatrní,“ povedal prezident. Jeho správanie znepokojilo odborníkov verejného zdravotníctva.

Prečítajte si tiež:
Manželom sa narodili dvojíčky. Dali im meno Corona a Covid
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj CNN

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií