fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dôvera Čechov voči Zemanovi je na historicky najnižšej úrovni, pohoršila si aj Fialova vláda

V porovnaní s jarným prieskumom českého Centra pre výskum verejnej mienky je to pokles o 10 percentuálnych bodov.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.7.2022 (Webnoviny.sk) – Dôvera českých občanov voči prezidentovi Milošovi Zemanovi klesla na historicky najnižšiu úroveň. Podľa prieskumu, ktorý počas mája, júna a júla urobilo české Centrum pre výskum verejnej mienky, hlavne štátu dôveruje len 28 percent Čechov.

Od prieskumu uskutočneného počas marca a apríla tak dôvera voči prezidentovi v krajine klesla o celých desať percentuálnych bodov. Informuje o tom spravodajský portál iDNES.

Vláde českého premiéra Petra Fialu podľa najnovšieho prieskumu Centra pre výskum verejnej mienky dôveruje tiež len 28 percent oslovených českých občanov. Od predchádzajúceho prieskumu je to pokles o sedem percentuálnych bodov.

Poslaneckej snemovni českého parlamentu vyjadrilo dôveru 26 percent respondentov, čo bol oproti predošlému prieskumu pokles o štyri percentuálne body.

Fotogaléria: Miloš Zeman

Viac k témam: Český prezident, Dôvera, Občania, Voliči
Zdroj: Webnoviny.sk – Dôvera Čechov voči Zemanovi je na historicky najnižšej úrovni, pohoršila si aj Fialova vláda © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií