fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko varovalo Britániu pred plánovaný preletom prieskumného lietadla, považuje to za provokáciu

Británia zaslala oznámenie o plánovanom lete lietadla RC-135 po trase, ktorá čiastočne prechádza cez ruské územie.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.8.2022 (Webnoviny.sk) – Ruské ministerstvo obrany v utorok varovalo Spojené kráľovstvo, aby nerobilo plánovaný prelet prieskumného lietadla nad ruským územím. Ruské vzdušné sily podľa neho dostali rozkazy, aby zabránili vniknutiu.

Strohé vyjadrenie Moskvy prišlo v čase rastúceho napätia medzi Ruskom a Západom pre vojnu na Ukrajine.

Ministerstvo uviedlo, že Veľká Británia zaslala oznámenie o plánovanom lete prieskumného lietadla RC-135 po trase, ktorá čiastočne prechádza cez ruské územie.

„Toto konanie vnímame ako úmyselnú provokáciu,“ konštatoval rezort a okrem iného uviedol, že „všetky možné dôsledky tejto zámernej provokácie budú ležať výlučne na britskej strane“. Termín a miesto plánovaného preletu ministerstvo neposkytlo.

V pondelok ministerstvo obrany uviedlo, že vyslali stíhačku k britskému prieskumnému lietadlu RC-135, ktoré prekročilo hranicu pri myse Sviatoj Nos medzi Barentsovým a Bielym morom. Stíhačka MiG-31 podľa neho vytlačila lietadlo preč.

Viac k témam: prieskumný let
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko varovalo Britániu pred plánovaný preletom prieskumného lietadla, považuje to za provokáciu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií