fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dráma v Poprade: Mužovi šlo počas výškových prác na paneláku o život. Zasahovať musela polícia

Máte tip? napíšte nám mailom

Horolezec, ktorý v Poprade, pracoval na jednom z panelákov, zažil niečo, o čom sa mu nesnívalo ani len v zlom sne.

Adrenalínovú údržbu výškových budov na Slovensku vykonávajú predovšetkým horolezci. Medzi nich patrí i 48-ročný Pavol Jackovič, ktorému hrozilo, že spadne z jedenásteho poschodia na zem. Špičkovému horolezcovi, ktorý v Tatrách preliezol viac než tisíc stien, z čoho je 400 sólo výstupov a 200 prvovýstupov, sa totiž vo výške približne 30 metrov začal vyhrážať jeden z obyvateľov paneláku, na ktorom pracoval.

Zdroj: Nový čas

“Zažil som naozaj všeličo, pády, zranenia, záchranné akcie, ale to, čo som prežil prednedávnom na jednom popradskom paneláku, prekonalo všetko. Keď som visel na lane na 11. poschodí, zrazu sa o poschodie podo mnou otvorilo okno a chlap začal kričať, nadávať, kývať mi lanom, ale hlavne sa vyhrážať, že mi ho odreže. Krvi by sa vo mne nedorezal,” povedal Jackovič pre Nový čas.

Zdroj: Nový čas

“Keby mi to lano naozaj odrezal, tak nemám šancu prežiť takýto voľný pád,” pokračuje svoje rozprávanie horolezec, ktorý sa rýchlo spustil dole, kde kontaktoval políciu a upovedomil ich o agresívnom obyvateľovi bytovky.

Prečítajte si tiež:
Chudnutie za 20 minút denne: prečo je intervalový tréning skutočným hitom
Zdroj: Nový čas

“Na Rastislavovej ulici v Poprade bol zaistený Ján P. (51), pretože nadával z okna bytu a kričal na pracovníka, ktorý počas vykonávania výškových prác visel na lane vo výške asi 30 metrov, že mu odreže tie šnúry,” povedala policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, ktorá ďalej uviedla, že voči Jánovi bolo vznesené obvinenie z prečinu nebezpečného vyhrážania. 51-ročný muž bol vzatý do vyšetrovacej väzby, z ktorej ho sudca prepustil, no nariadil mu probačný dozor a mediačného úradníka. Navyše sa k horolezcovi nemôže priblížiť na menej ako 5 metrov a nemôže ho ani kontaktovať. Okrem toho má aj zákaz konzumácie alkoholických nápojov.

Zdroj: Nový čas

“Mne tie tri dni stačili, aby som ten panelák dokončil. Čo s ním bude ďalej, neviem, naše súdy sú behom na veľmi dlhé trate. No mám novú skúsenosť na celý život,” tvrdí Jackovič, ktorý sa doteraz stretol iba s milými ľuďmi. “Dokonca raz sa z okna vystrčil svadobný otec s táckou plnou poldecákov a ja som sa musel tváriť, že som si pripil. No kusisko torty, ktorou ma ponúkol, som musel pekne na parapete zjesť,” zaspomínal si horolezec.

Prečítajte si tiež:
Navždy nás opustil Stanislav Dančiak - pripomeňme si jeho najlepšie herecké výkony

 

 

 

Foto: https://www.cas.sk/clanok/731576/horor-pocas-prac-na-popradskej-bytovke-po-tom-co-palo-zazil-na-11-poschodi-volal-policiu/

Zdroj: https://www.cas.sk/clanok/731576/horor-pocas-prac-na-popradskej-bytovke-po-tom-co-palo-zazil-na-11-poschodi-volal-policiu/

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií