Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Džihádisti zaútočili na väzenie v nigérijskom hlavnom meste Abuja, utieklo odtiaľ takmer deväťsto väzňov

Vo väznici Kuje s maximálnym stupňom stráženia bolo takmer 1000 väzňov vrátane 64 podozrivých z extrémistickej skupiny Boko Haram.

6.7.2022 (Webnoviny.sk) – Takmer 900 väzňov utieklo z väzenia v nigérijskom hlavnom meste Abuja. Úrady v stredu obvinili z útoku na zariadenie islamských extrémistických rebelov.

Ako uviedol hovorca nigérijskej nápravnej služby Umar Abubakar, najmenej 443 z 879 odsúdených je stále nezvestných. Stovky ďalších buď chytili, alebo sa sami prihlásili na policajných staniciach.

Vo väznici Kuje s maximálnym stupňom stráženia bolo takmer 1000 väzňov vrátane 64 podozrivých z extrémistickej skupiny Boko Haram, z ktorých všetci utiekli.

Nigérijskí džihádistickí rebeli a ďalšie ozbrojené skupiny vykonali v nedávnych rokoch na severovýchode krajiny niekoľko útokov na väznice, no toto bol prvý v hlavnom meste za ostatné roky.

Viac k témam: Boko Haram, Džihádisti
Zdroj: Webnoviny.sk – Džihádisti zaútočili na väzenie v nigérijskom hlavnom meste Abuja, utieklo odtiaľ takmer deväťsto väzňov © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií