fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

EYOF: Mladí Slováci boli v Banskej Bystrici úspešní. Odnášajú si zlato, striebro i bronz (foto)

Ich úspešné pôsobenie ocenil aj štátny tajomník ministerstva školstva Ivan Husár.

Máte tip? napíšte nám mailom

31.7.2022 (Webnoviny.sk) – Mladí slovenskí športovci a športovkyne získali na Európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF) zlato, striebro i bronz. Slovensko na podujatí získalo tri bronzové medaile, jednu striebornú a dve zlaté.

Úspešné pôsobenie slovenskej reprezentácie ocenil aj štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR (MŠVVaŠ SR) pre šport Ivan Husár. V tlačovej o tom informoval odbor komunikácie a marketingu MŠVVaŠ SR.

Medzinárodný olympijský výbor kladie na organizátorov EYOF veľmi vysoké nároky. Okrem iného, čo sa mi osobne veľmi páči, prísne vyžaduje dodržiavanie štandardov udržateľnosti, nakoľko podujatie podobných rozmerov je veľkou záťažou pre životné prostredie. Verím, že podobný princíp si osvoja aj iné podujatia,“ vyjadril sa Husár. Mladým športovcom zablahoželal, a zároveň sa poďakoval aj organizátorom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
EYOF Banská Bystrica 2022 (fotografie)

Na EYOF súťažili športovci a športovkyne vo veku od 14 do 18 rokov, a to v desiatich disciplínach. Pre Slovensko získal dve bronzové medaile za plávanie Samuel Košťál a jednu za skok o žrdi Anna Šimková. Striebro získala slovenská reprezentantka Lenka Gymerská v behu na 400 metrov. Zlaté medaile sú z tenisu, jedna za dvojhru dievčat a jedna za zmiešanú štvorhru.

Prečítajte si tiež:
Skalní jeho prestup do Číny znášajú len ťažko: Marek Hamšík je opäť futbalistom roka a zvyšuje náskok v historických tabuľkách

Viac k témam: Európsky olympijský festival mládeže EYOF
Zdroj: Webnoviny.sk – EYOF: Mladí Slováci boli v Banskej Bystrici úspešní. Odnášajú si zlato, striebro i bronz (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií