fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Film podľa skutočných udalostí, z ktorého vám prebehne mráz po chrbte!

Máte tip? napíšte nám mailom

Filmová novinka, ktorá teraz letí v kinách, má všetky vlastnosti filmového hitu – strhujúcu akciu a napätie až do konca.  Navyše, celý príbeh je natočený podľa skutočných udalostí.

Názov filmu je Sully, podľa hlavnej postavy – pilota / kapitána Chesleyho Sullenbergera, ktorého každý volá „Sully“.

chesley_sullenberger_honored_crop

Reálna podoba kapitána Chesleyho Sullenbergera

Už ako malý chlapec Sully sníval, že sa stane pilotom. V 16. rokoch sa mu tento sen splnil vďaka armáde – pridal sa v Texase k vojenským pilotom. Pre armádu pracoval spoľahlivo vyše 40 rokov a aj po skončení vojenskej kariéry nezanevrel na lietanie. Začal lietať bežné lety pre prepravnú spoločnosť. Každý deň prevážal desiatky občanov.

Presne takýto obyčajný let č. 1549 pilotoval kapitán Sully 15. januára 2009. Počas letu zlyhal lietadlu ľavý motor a len vďaka profesionalite, skúsenostiam a chladnokrvným reakciám kapitána Sullyho pristálo lietadlo na rieke Hudson. Sully odvrátil obrovskú tragédiu a zachránil 155 ľudských  životov. Mnohí toto pristátie hodnotia ako zázrak. Zo Sullyho sa stal okamžite hrdina, avšak, tu jeho príbeh nekončí. Film pokračuje vyšetrovaním – kto bol zodpovedný za technickú poruchu. Zo Sullyho sa snažia spraviť vinníka, a tak  by prišiel o možnosť lietať.

Prečítajte si tiež:
LEGO® príbeh 2 je v kinách, animovanému hitu prepožičal hlas aj Ján Koleník, Miro Noga či Laci Strike

plane_crash_into_hudson_river_muchcropped

Film spoločnosti Warner Bros. má režiséra Clinta Eastwooda a hlavnú postavu hrá oscarový herec Tom Hanks.

Ak nemáte radi filmy, tak si príbeh môžete aj prečítať. Scenár bol vytvorený podľa biografie Highest Duty.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií