Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Grigar na svetovom šampionáte siahal na medailu, Mintálová a Paňková neuspeli v semifinále

Bez dotykov zvládli svoju finálovú jazdu iba najlepší štyria kajakári, vrátane Jakuba Grigara.

30.7.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenský reprezentant Jakub Grigar obsadil v sobotňajšom finále kajaku mužov na majstrovstvách sveta vo vodnom slalome v nemeckom Augsburgu nepopulárne štvrté miesto.

Zlato získal Přindiš

Za víťazným Čechom Vítom Přindišom napriek čistej jazde zaostal o 1,60 s, ale na bronzovú tretiu pozíciu Francúza Borisa Neveua mu chýbalo iba 0,63 s. Zo semifinále postúpil medzi najlepšiu desiatku z ôsmej priečky.

Adam Gonšenica obsadil v dopoludňajšom semifinále K1 mužov až 31. miesto so štyrmi trestnými sekundami a celkovou stratou 13,68 s na víťazného Slovinca Petra Kauzera.

Ten vo finále skončil na poslednej desiatej pozícii, keďže dostal štyri trestné sekundy.

Paňková chytila 50-sekundovú penalizáciu

Bez dotykov zvládli svoju finálovú jazdu iba najlepší štyria kajakári, vrátane Grigara. Slováka zdolal aj Talian Giovanni de Gennaro, ktorý získal striebornú medailu.

V semifinále K1 žien neuspeli v sobotu dopoludnia Eliša Mintálová ani Zuzana Paňková. Mintálová sa umiestnila na 15. priečke s dvoma trestnými sekundami a so stratou 12,46 s na víťaznú Nemku Ricardu Funkovú, Paňková skončila na 28. pozícii.

Zaostala až o 65,37 s, lebo okrem štyroch trestných sekúnd za dva dotyky s bránkami dostala aj 50-sekundovú penalizáciu na vynechanie bránky.

Viac k témam: Augsburg, Majstrovstvá sveta MS vo vodnom slalome
Zdroj: Webnoviny.sk – Grigar na svetovom šampionáte siahal na medailu, Mintálová a Paňková neuspeli v semifinále © SITA Všetky práva vyhradené.