Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hasiči likvidovali požiar lesa a trávy v mestskej časti Horelica

Požiar lesného porastu a trávy na ploche s obvodom zhruba 1800 metrov likvidovali vo štvrtok (19. 3.) hasiči v katastri mestskej časti Čadca – Horelica. TASR o tom informoval Michal Kypus z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Žiline.

Doplnil, že hasiči po príchode na miesto zistili, že ide o požiar mladého lesa, rastúceho v tráve v neprístupnom teréne.

,,Požiar sa rozširoval a postupoval k vrcholu terénu. Hasiči začali vykonávať hasiace práce pomocou genfovakov a jednoduchými hasiacimi prostriedkami. Po zriadení zhruba 400 metrov dlhého dopravného vedenia vody s použitím jazierkového systému od príjazdovej komunikácie začali likvidovať požiar. Medzitým sa podarilo dostať s technikou po hrebeni nad šíriaci sa požiar a hasiči začali lokalizovať požiar vysokým tlakom vody,“ uviedol Kypus.

Požiar sa podľa neho podarilo hasičom z Hasičskej stanice v Čadci, Hasičskej stanice v Kysuckom Novom Meste, Záchrannej brigády HaZZ v Žiline a členom Dobrovoľných hasičský zborov obcí Krásno nad Kysucou a Oščadnica lokalizovať po troch hodinách a krátko po 18.30 h ho zlikvidovali.

,,Hasiči zasahovali s autonómnymi dýchacími prístrojmi. Na hasenie spotrebovali približne 50.000 litrov vody. Na miesto privolali zástupcu Lesov SR a informovali o nutnosti zabezpečenia dohľadu po požiari. Pri požiari nedošlo k zraneniu osôb, príčina jeho vzniku je v štádiu vyšetrovania,“ dodal Kypus.

Zdroj Tasr
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií