fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pri splave Váhu sa im prevrátil kajak a 33-ročný muž sa utopil

Hlohovskí policajti vyšetrujú okolnosti utopenia 33 ročného muža, z obce Hrnčiarovce nad Parnou ako prečin usmrtenia.

Máte tip? napíšte nám mailom

Trojica kamarátov sa v sobotu poobede rozhodla splaviť Váh. Nasadli do nafukovacieho člnu a pri prejazde pereje pri Drahovskom kanáli, v časti zvanej „Hrčák“ nezvládli riadenie a s kajakom sa prevrhli do vody. Dvom sa podarilo z vody dostať a privolať pomoc. Iba jeden z trojice mužov mal pritom v člne záchrannú vestu. Žiaľ, 33 ročný muž situáciu vo vode nezvládol a prišiel o život.

Na mieste zasahovali hasiči a policajti, ktorým sa utopenú osobu podarilo, neďaleko železničného mosta pri Hlohovci, vypátrať. Policajti podrobili dvoch mužov dychovým skúškam na alkohol, ktoré boli v oboch prípadoch pozitívne. Či bol aj ich kamarát pod vplyvom alkoholu, ukáže nariadená pitva.

Toto leto druhá obeť na rieke Váh

Polícia upozorňuje všetkých, ktorí sa chcú schladiť, aby nepodceňovali rieky a vodné toky. Aj keď na prvý pohľad môže ísť o stojaté vody, spodné prúdy a rýchlejšie pereje môžu aj plavcov prekvapiť a stiahnuť pod vodu. Osoby môžu začať panikáriť a situáciu vo vode nezvládnu.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj polícia
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií