fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Obrovská tragédia na Turci. Po zásahu bleskom prišlo o život dieťa. Ďalšie sú zranené

V noci zasiahli Slovensko mimoriadne silné búrky, ktoré boli sprevádzané prudkým nárazovým vetrom a vysokou bleskovou aktivitou. Práve to je príčinou nočnej tragédie na Turci. Nočné búrky sa zrejme podpísali pod veľkú tragédiu. V tábore na Turčeku zomrelo dieťa, ďalšie sú zranené.

Máte tip? napíšte nám mailom

Nočný prechod studeného frontu potrápil mnohé oblasti nášho územia. Cez Slovensko sa prehnala línia silných búrok, ktorá bola sprevádzaná vetrom a výdatnými zrážkami.

Búrky priniesli množstvo bleskov

Búrky však boli sprevádzané aj veľmi vysokou bleskovou aktivitou. Len počas noci udrelo na Slovensko viac ako 15 000 bleskov, pričom jeden z bleskov spôsobil tragédiu.

“V letnom detskom tábore v katastri Turčeka v okrese Turčianske Teplice v noci na utorok zomrelo na následky zranení, ktoré utrpelo za presne nezistených okolností, maloleté dieťa”, informovala žilinská krajská polícia.

Pod túto tragédiu sa zrejme podpísalo včerajšie búrlivé počasie. Ďalšie deti sa podľa polície zranili.

Zrejme išlo o zásah bleskom

K zraneniu viacerých detí došlo podľa polície za doposiaľ presne nezistených okolností, ako informuje polícia. Podľa tvnoviny.sk do dieťaťa udrel blesk, na následky ktorých podľahlo.

“Jedno dieťa utrpelo zranenia, ktorým, žiaľ, podľahlo. Na miesto boli ihneď vyslané všetky dostupné policajné hliadky, aj tím posttraumatickej intervenčnej starostlivosti Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline,” uviedli policajti.

Prečítajte si tiež:
MIMORIADNE: Útok na Základnej škole vo Vrútkach: Dvaja mŕtvi, päť zranených, medzi nimi aj deti

Polícia v súčasnosti vykonáva všetky potrebné prvotné procesné úkony s cieľom zdokumentovania skutku a rozhodnutia v zmysle Trestného poriadku.

“Vzhľadom na citlivosť prípadu nebudeme poskytovať k predmetnej udalosti žiadne bližšie informácie až do skončenia vyšetrovania,” dodali žilinskí policajti.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tvnoviny imeteo
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií