Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

R. Kaliňák o zákroku polície v Piešťanoch: Čo sme sa zbláznili? Rúško nie je 20 gramov heroínu

Robert Kaliňák sa vyjadril ku štvrtkovému zákroku polície v Piešťanoch.  

Polícia zakročila v potravinách proti ľuďom, ktorí nemali prekryté horné dýchacie cesty. Situáciu sa najskôr snažili vyriešiť zamestnanci a súkromná bezpečnostná služba.

Policajti skupinu vyzývali, aby si prekryli horné dýchacie cesty

Privolané hliadky opakovane skupinu vyzývali, aby si prekryli horné dýchacie cesty, alebo aby obchod opustili a umožnili tak ostatným zákazníkom v pokoji dokončiť svoj nákup. Problémovú skupinu ľudí policajti v zmysle zákona vyzvali, aby predložili doklady totožnosti.

Polícia uviedla, že tieto osoby boli podozrivé z priestupku na úseku verejného zdravotníctva a zistenie ich totožnosti bolo nevyhnutné pre ďalšie konanie. Osoby s políciou nespolupracovali, svojim konaním sťažovali situáciu a počas celej doby sa správali arogantne a odmietali uposlúchnuť výzvy polície.

Zranení boli dvaja policajti a jeden muž

Okolnosti, ako aj samotný priebeh fyzického konfliktu, pri ktorom boli policajti nútení použiť donucovacie prostriedky, naďalej polícia vyšetruje. Pri incidente boli zranení dvaja policajti a jeden muž. Zranení boli jednorázovo ošetrení v nemocnici. ,,Policajti stotožňujú všetky osoby, ktoré odmietali uposlúchnuť výzvy polície. Následne budú oznámené na príslušný RÚVZ na ďalšie konanie. Pravdepodobne ide o tie isté osoby, ktoré podobným spôsobom konajú aj v iných okresoch a krajoch,“ uviedla polícia.

Robert Kaliňák ostro kritizoval zásah policajtov

Robert Kaliňák ako bývalý minister vnútra na tlačovej besede strany SMER, ostro kritizoval zásah policajtov: ,,Dnes sme svedkami toho, že za jedno rúško, ktoré si dám teraz dole by na nás naskákali policajti.“  Kaliňák ďalej upozornil na to, že: „keď je poslaneckom klube je dvadsať koaličných poslancov za Oľano, tam žiadny policajt nepríde…neskočí na nich a nedobije ich….“  pokračuje Kaliňák: ,,My sme sa úplne zbláznili. Aj policajti boli vyprovokovaní a hecovaní svojimi šéfmi zakročujte, tvrdo zakročujte voči každému, kto nemá rúško. Čo sme sa zbláznili? Veď to nie je 20 gramov heroínu alebo, že niekto ohrozuje ľudí v podnapitom stave. To sú ľudia, ktorí vyjadrujú svoj názor a odpor.“

Zdroj facebook
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií