fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

R. Kaliňák o zákroku polície v Piešťanoch: Čo sme sa zbláznili? Rúško nie je 20 gramov heroínu

Robert Kaliňák sa vyjadril ku štvrtkovému zákroku polície v Piešťanoch.  

Máte tip? napíšte nám mailom

Polícia zakročila v potravinách proti ľuďom, ktorí nemali prekryté horné dýchacie cesty. Situáciu sa najskôr snažili vyriešiť zamestnanci a súkromná bezpečnostná služba.

Policajti skupinu vyzývali, aby si prekryli horné dýchacie cesty

Privolané hliadky opakovane skupinu vyzývali, aby si prekryli horné dýchacie cesty, alebo aby obchod opustili a umožnili tak ostatným zákazníkom v pokoji dokončiť svoj nákup. Problémovú skupinu ľudí policajti v zmysle zákona vyzvali, aby predložili doklady totožnosti.

Polícia uviedla, že tieto osoby boli podozrivé z priestupku na úseku verejného zdravotníctva a zistenie ich totožnosti bolo nevyhnutné pre ďalšie konanie. Osoby s políciou nespolupracovali, svojim konaním sťažovali situáciu a počas celej doby sa správali arogantne a odmietali uposlúchnuť výzvy polície.

Zranení boli dvaja policajti a jeden muž

Okolnosti, ako aj samotný priebeh fyzického konfliktu, pri ktorom boli policajti nútení použiť donucovacie prostriedky, naďalej polícia vyšetruje. Pri incidente boli zranení dvaja policajti a jeden muž. Zranení boli jednorázovo ošetrení v nemocnici. ,,Policajti stotožňujú všetky osoby, ktoré odmietali uposlúchnuť výzvy polície. Následne budú oznámené na príslušný RÚVZ na ďalšie konanie. Pravdepodobne ide o tie isté osoby, ktoré podobným spôsobom konajú aj v iných okresoch a krajoch,“ uviedla polícia.

Prečítajte si tiež:
Alena Zsuzsová ostáva vo väzení. Najvyšší súd zamietol jej sťažnosť

Robert Kaliňák ostro kritizoval zásah policajtov

Robert Kaliňák ako bývalý minister vnútra na tlačovej besede strany SMER, ostro kritizoval zásah policajtov: ,,Dnes sme svedkami toho, že za jedno rúško, ktoré si dám teraz dole by na nás naskákali policajti.“  Kaliňák ďalej upozornil na to, že: „keď je poslaneckom klube je dvadsať koaličných poslancov za Oľano, tam žiadny policajt nepríde…neskočí na nich a nedobije ich….“  pokračuje Kaliňák: ,,My sme sa úplne zbláznili. Aj policajti boli vyprovokovaní a hecovaní svojimi šéfmi zakročujte, tvrdo zakročujte voči každému, kto nemá rúško. Čo sme sa zbláznili? Veď to nie je 20 gramov heroínu alebo, že niekto ohrozuje ľudí v podnapitom stave. To sú ľudia, ktorí vyjadrujú svoj názor a odpor.“

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj facebook

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií