fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Súd poslal do väzby jedného z troch obvinených zo štvrtkovej potýčky v piešťanskom Lidli

Okresný súd v Piešťanoch ešte v nedeľu (7. novembra) rozhodol o väzbe jedného z troch obvinených z incidentu, ktorý sa stal v supermarkete Lidl.

Máte tip? napíšte nám mailom

Matej (36) putuje väzby. Podľa sudcu prevláda obava, že by mohol pokračovať v trestnej činnosti. Ďalšiemu obvinenému nariadili dohľad probačného a mediačného pracovníka a tretieho polícia stíha na slobode.

Obvinení sú z prečinov útoku na verejného činiteľa a výtržníctva

Obvineniu čelia traja muži z Nitrianskeho kraja vo veku od 32 do 40 rokov. Sú obvinení z prečinov útoku na verejného činiteľa a výtržníctva. Muži patrili ku skupine osôb, ktorí si odmietali v priestoroch supermarketu prekryť horné dýchacie cesty, nechceli opustiť obchod a blokovali ostatným nakupujúcim prístup k pokladni.

Privolali políciu

Privolané hliadky opakovane skupinu vyzývali, aby si prekryli horné dýchacie cesty, alebo aby obchod opustili a umožnili tak ostatným zákazníkom v pokoji dokončiť svoj nákup. Problémovú skupinu ľudí policajti v zmysle zákona vyzvali, aby predložili doklady totožnosti.

Polícia vtedy uviedla, že tieto osoby boli podozrivé z priestupku na úseku verejného zdravotníctva a zistenie ich totožnosti bolo nevyhnutné pre ďalšie konanie. Osoby s políciou nespolupracovali, svojim konaním sťažovali situáciu a počas celej doby sa správali arogantne a odmietali uposlúchnuť výzvy polície.

Prečítajte si tiež:
Dnešné výrazné búrky priniesli už viac ako 2500 bleskov

Zranení boli dvaja policajti a jeden muž

Pri incidente boli zranení dvaja policajti a jeden muž. Zranení boli jednorázovo ošetrení v nemocnici. ,,Policajti stotožňujú všetky osoby, ktoré odmietali uposlúchnuť výzvy polície. Následne boli oznámené na príslušný RÚVZ na ďalšie konanie,“ uviedla polícia.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií