fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Historická budova Adalbertinum v Trnave prejde kompletnou rekonštrukciou. Ako bude vyzerať? (video)

Budova dostane nové okná, podlahy, fasádu, pribudne trafostanica a počíta sa aj s novými parkovacími plochami.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.6.2022 (Webnoviny.sk) – Trnavská univerzita pripravuje kompletnú obnovu historického objektu Adalbertinum v centre Trnavy. Po rekonštrukcii bude Adalbertinum opäť slúžiť vzdelávaniu a výskumu.

Trnavská univerzita momentálne podľa Matúša Demka z rektorátu zabezpečuje vyjadrenia dotknutých organizácií, ktoré sú potrebné pre vydanie stavebného povolenia.

Nebude chýbať ani škôlka

„V budove sa budú nachádzať priestory pre výuku a administratívu, ale aj doposiaľ chýbajúce výťahy, výstavná galéria a technické zázemie. Nebude chýbať ani univerzitná materská škôlka, špičkové molekulárno-imunologické laboratórium so zázemím, predovšetkým biobankou, a baroková záhrada,“ priblížil zámer Ľubomír Krišica z rektorátu Trnavskej univerzity.

Budova dostane nové okná, podlahy, fasádu, pribudne trafostanica a počíta sa aj s novými parkovacími plochami.

Aj keď je Adalbertinum historickou budovou, po rekonštrukcii bude podľa Krišicu spĺňať všetky požiadavky na modernú a bezpečnú prevádzku.

Budovu predali za euro

Mesto Trnava predalo Adalbertinum Trnavskej univerzite za jedno euro pred piatimi rokmi. Univerzita odvtedy v rámci prvej etapy rekonštrukcie vynovila strechu, ktorá bola v havarijnom stave. Na streche vymenili a spevnili nosné prvky, ako aj strešnú krytinu.

Adalbertinum je súčasťou pôvodných historických budov Trnavskej univerzity, ktorú založil ešte v roku 1635 kardinál Peter Pázmaň. Budova má za sebou niekoľkou prestavieb i nadstavbu, prakticky po celý čas však slúžila školstvu a vzdelávaniu.

Prečítajte si tiež:
Koalícia musí zahodiť spory, inak jej hrozí rozpad. Heger partnerom pripomenul vlády Smeru spojené s mafiou (video)

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Adalbertinum, Rekonštrukcia
Zdroj: Webnoviny.sk – Historická budova Adalbertinum v Trnave prejde kompletnou rekonštrukciou. Ako bude vyzerať? (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií