fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hygienici upozorňujú na nebezpečnú kozmetiku, ide o masážne mlieko či toaletnú vodu

Do systému Safety Gate/RAPEX ich nahlásili kontrolné orgány v Litve, Rakúsku a Česku.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.8.2022 (Webnoviny.sk) – Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky (ÚVZ SR) upozorňuje na výskyt nebezpečných kozmetických výrobkov v Európskej únii, ktoré nahlásili do systému Safety Gate/RAPEX (systém EÚ na rýchlu výmenu informácií o nebezpečných nepotravinových výrobkoch) kontrolné orgány v Litve, Rakúsku a v Českej republike.

Je možné, že výrobky sa môžu nachádzať aj na Slovensku. Informácie poskytla hovorkyňa ÚVZ SR Zuzana Soukupová.

Prípravok na vlasy a mlieko

Ide o výrobok na ošetrenie poškodených vlasov Olaplex Hair Perfector No. 3, ktorý je zabalený v bielej 100 ml plastovej fľaške s vyklápacím uzáverom. Podľa zoznamu zložiek sa vo výrobku nachádza látka – Butylphenyl methylpropional.

Uvedený výrobok má v zozname zložiek uvedenú zakázanú látku – Butylphenyl methylpropional (2-(4-tert-butylbenzyl) propionaldehyde), čo je v rozpore s nariadením Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009 o kozmetických výrobkoch.

Nebezpečné je tiež masážne mlieko ALOE Heat Lotion s obsahom aloe vera v bielej plastovej tube.

Vo vyššie uvedenom výrobku bola zistená prekročená koncentrácia látky – salicylic acid methyl ester (9,48 +/- 1,42 %), čo je v rozpore s nariadením Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009 o kozmetických výrobkoch. Kyselina salicylová aplikovaná na pokožku môže spôsobiť chemické popáleniny.

Prečítajte si tiež:
V nitrianskom domove dôchodcov vypukol požiar, evakuovať museli 44 ľudí a pár sa zranilo (foto)

Toaletná voda pre mužov

Zdraviu škodlivá môže byť aj toaletná voda pre mužov BLEU FIZZ POUR HOMME Shirley May DELUXE, ktorá je v tmavej 100 ml sklenenej fľaši so strieborným uzáverom. Podľa zoznamu zložiek sa vo výrobku nachádza látka – Butylphenyl methylpropional.

Medzi nebezpečné výrobky je zaradená i toaletná voda pre mužov PREDATOR PARIS FOR MEN, ktorá je v sklenenej 100 ml fľaške s bielymi pruhmi a strieborným uzáverom zabalená v kartónovej krabičke.

Na výrobku je uvedené „NATURALSPRAY VAPORISATEUR“, „EDT PRÍRODNÝ SPRAY, PARFUMYSTIK“, Made in France a „Boulevard de la REPUBLIQUE ANNEZIN FRANCE“. Podľa zoznamu zložiek sa vo výrobku nachádza látka – Butylphenyl methylpropional.

Toaletná voda pre ženy

Pre ľudský organizmus je nebezpečná aj toaletná voda pre ženy LOVE STAR POUR FEMME/Shirley May DELUXE, ktorá je v červenej sklenenej 100 ml fľaške so strieborným uzáverom a zabalená v kartónovej krabičke. Podľa zoznamu zložiek sa vo výrobku nachádza látka – Butylphenyl methylpropional.

Vyššie uvedené výrobky majú v zozname zložiek uvedenú zakázanú látku – Butylphenyl methylpropional (2-(4-tert-butylbenzyl) propionaldehyde), čo je v rozpore s nariadením Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009 o kozmetických výrobkoch.

Prečítajte si tiež:
OĽaNO si strelilo vlastný gól a Heger hasí fiasko po hlasovaní o väzbe pre Fica. Stále sme protikorupčné hnutie, ubezpečuje

Viac k témam: Nebezpečná kozmetika, Nebezpečné výrobky
Zdroj: Webnoviny.sk – Hygienici upozorňujú na nebezpečnú kozmetiku, ide o masážne mlieko či toaletnú vodu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií