fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hlas-SD považuje presun S-300 na Ukrajinu za ohrozenie obranyschopnosti Slovenska, Naď vraj nesplnil sľub

Strana Hlas-SD reagovala na medializované informácie o tom, že slovenský systém protivzdušnej obrany S-300 je už na Ukrajine.

Máte tip? napíšte nám mailom

8.4.2022 (Webnoviny.sk) – Medializované informácie o presune systému protivzdušnej obrany S-300 na Ukrajinu považuje strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) za ohrozenie obranyschopnosti Slovenska a za podvod súčasnej vlády SR na svojich vlastných občanoch.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Zdôraznili, že doteraz rozmiestnené systémy Patriot plnohodnotne nenahrádzajú S-300. Stanovisko strany Hlas-SD poskytla hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková.

„Minister obrany Naď zdôrazňoval, že S-300 bude vyradený z výzbroje Ozbrojených síl SR iba vtedy, ak bude zaň zabezpečená adekvátna náhrada. Tento sľub sa zatiaľ nepodarilo naplniť a sám minister Naď nedávno hovoril o časovom horizonte niekoľkých mesiacov až rokov,“ skonštatovali a vyzvali šéfa rezortu obrany, aby vysvetlil rozhodnutie poskytnúť systémy Ukrajine.

Televízia Markíza na svojom spravodajskom webe Tvnoviny.sk informovala, že slovenský systém protivzdušnej obrany S-300 je už na Ukrajine.

Viac k témam: Patriot, rusko-ukrajinský konflikt, Systémy protivzdušnej obrany S-300, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Hlas-SD považuje presun S-300 na Ukrajinu za ohrozenie obranyschopnosti Slovenska, Naď vraj nesplnil sľub © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Matovičova prorodinná politika Slovákom nič neprinesie. Ukrojí z rozpočtu samospráv a poženie miestne dane nahor
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií