fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Držiteľom zbraní sa kráti čas, aby si splnili svoju zákonnú povinnosť. Polícia upozornila na viacero zmien

Občania či podnikateľské subjekty sa za nesplnenie platných podmienok sankcii nevyhnú. 

Máte tip? napíšte nám mailom

20.5.2022 (Webnoviny.sk) – Polícia Slovenskej republiky vo svojom profile na sociálnej sieti upozorňuje na to, že podľa nových pravidiel je potrebné polícii nahlásiť držbu niektorých zbraní.

V nedeľu (1. mája) totiž uplynuli tri mesiace od účinnosti novely zákona o strelných zbraniach a strelive.

Polícia varuje pred pokutami

Medzi najvýraznejšie zmeny, ktoré novela zákona priniesla, patrí povinnosť pre občanov, fyzické osoby – podnikateľov či podnikateľské subjekty nahlásiť polícii držbu strelných zbraní, ktoré predtým patrili medzi zbrane patriace do inej kategórie, resp. nepodliehali evidenčnej povinnosti.

„Táto povinnosť musí byť splnená v lehote do 30. júna 2022. Upozorňujeme na túto povinnosť všetky potencionálne dotknuté osoby s cieľom predchádzať sankciám, ktoré budú po tomto termíne uplatňované. Pripomíname, že je potrebné skontrolovať strelné zbrane, ktoré máte doma a môžu patriť do skupiny zbraní, ktoré treba nahlásiť,“ upozorňuje polícia.

Zmeny v kategorizácii zbraní

Povinnosť nahlásenia sa vzťahuje na zbrane, ktoré vznikli úpravou zo samočinných zbraní, zo zbraní patriacich pred úpravou medzi zbrane kategórie A, samonabíjacie zbrane skrátené bez použitia náradia a zbrane, ktorých výbavou je nadlimitný zásobník.

Prečítajte si tiež:
Makóovi a Beňovi súd zrušil obvinenie pre krivú výpoveď. Nemá pochybnosti o tom, že sa skutok stal

Popri týchto zbraniach je povinné oznamovať aj držbu nadlimitných zásobníkov, pričom kapacitný limit je pre zásobníky do krátkej zbrane 20 nábojov a do dlhej desať nábojov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Držba zbraní, Zbrane
Zdroj: Webnoviny.sk – Držiteľom zbraní sa kráti čas, aby si splnili svoju zákonnú povinnosť. Polícia upozornila na viacero zmien © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií