fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hlavným cieľa Ruska je zosadenie vlády prezidenta Zelenského, vyhlásil Lavrov

Sergej Lavrov tiež skonštatoval, že Rusko je odhodlané pomôcť Ukrajincom „oslobodiť sa spod bremena tohto absolútne neprijateľného režimu”.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.7.2022 (Webnoviny.sk) – Hlavným cieľom Moskvy je zosadenie vlády ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, skonštatoval ruský minister zahraničia Sergej Lavrov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Počas diskusie s vyslancami na samite Arabskej ligy v egyptskej Káhire tiež Lavrov v nedeľu skonštatoval, že Rusko je odhodlané pomôcť Ukrajincom „oslobodiť sa spod bremena tohto absolútne neprijateľného režimu”.

Kyjev a jeho „západných spojencov” obvinil zo šírenia propagandy, ktorej cieľom je, aby sa Ukrajina „stala večným nepriateľom Ruska”. „Rusi a Ukrajinci by ďalej žili spolu, určite ukrajinskému ľudu pomôžeme zbaviť sa režimu, ktorý je absolútne proti ľuďom a antihistorický,” povedal tiež.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Jeho výroky sú pritom v ostrom kontraste s tvrdeniami Kremľa zo začiatku vojny, keď ruskí predstavitelia opakovane zdôrazňovali, že nechcú zvrhnúť Zelenského vládu, pripomína agentúra AP. Okrem Egypta by mal Lavrov podľa štátnej televízie RT počas cesty po Afrike navštíviť aj Etiópiu, Ugandu a Kongo.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Hlavným cieľa Ruska je zosadenie vlády prezidenta Zelenského, vyhlásil Lavrov © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Sklad autodielov v českej obci Zápy zasiahol požiar, škoda sa odhaduje na sto miliónov českých korún
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií