fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

HOAX – Žiadne delfíny ani labute v Benátkach neplávali

Máte tip? napíšte nám mailom

Pandémia koronavírusu SARS-COV-2 zmenila svet na nepoznanie. Vo viacerých krajinách sveta zakázali ľudom vychádzať z domu, chodiť do práce a hromadne sa stretávať. To viedlo napríklad v Číne či na severe Talianska k výraznému zlepšeniu kvality ovzdušia.

Internetom sa takisto šíri aj správa, ktorá uvádza, že v Benátkach je voda priezračne čistá. Táto správa je pravdivá a mnohých nás potešila. Viaceré zdroje však priniesli informáciu, že tam pozorovali aj delfínov či labute, tieto informácie ale boli vymyslené.

Na šírenie nepravdivej informácie alebo inak aj HOAX-u upozornil časopis National Geographic.

Na videu, ktoré sa objavilo nedávno na internete môžeme pozorovať množstvo rýb a delfínov, ktoré sa údajne vrátili do benátskych ulíc. Video ale v skutočnosti pochádza z mesta Cagliari na Sardínii.

Podobná nepravdivá informácia vyšla o labutiach, ktoré sa mali vrátiť do benátskych kanálov. Fotografia na Twitteri od neznámej autorky pod menom @ikaveri má medzičasom už viac ako 280-tisíc zdieľaní a cez milión ,,lajkov”.

Táto informácia je taktiež nepravdivá a fotografii pochádzajú v skutočnosti z talianskeho ostrova Burano.

Prečítajte si tiež:
Pokémon mánia pokračuje. Na ktorých bizarných miestach našli ľudia pokémona?

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií