fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hokejový klub iClinic Bratislava Capitals definitívne ukončuje svoju činnosť

Tím Bratislava Capitals absolvoval sezónu 2019/2020 v druhej najvyššej slovenskej hokejovej súťaži, v lete 2020 “prestúpil” do nadnárodnej Ice Hockey League.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.7.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenský hokejový klub iClinic Bratislava Capitals definitívne končí svoju pôsobnosť. Tím po minulosezónnom predčasnom konci v nadnárodnej Ice Hockey League po tragických udalostiach v tejto organizácii síce plánoval súťažný návrat, napokon je všetko inak.

Negatívna antikampaň voči klubu

V novembri 2021 najprv počas súťažného duelu na ľade skolaboval útočník a neskôr na zlyhanie srdca skonal vo veku 24 rokov Boris Sádecký, dva dni po ňom odišiel na večnosť aj 36-ročný viceprezident a generálny riaditeľ klubu Dušan Pašek mladší.

Potvrdzujeme informácie o konci pôsobenia hokejového klubu iClinic Bratislava Capitals. V posledných mesiacoch sme s odhodlaním pracovali na opätovnom vstupe klubu do nadnárodnej ICE Hockey League, pričom všetko sa už schyľovalo k príprave na nový ročník. Pred pár týždňami sa však spustila negatívna mediálna antikampaň, ktorej cieľom je zdiskreditovať značku iClinic a jej viacerých lekárov. Klub do poslednej chvíle veril v zvrat situácie, ale chce byť voči lige korektný. Preto musíme s poľutovaním oznámiť, že klub iClinic Bratislava Capitals definitívne ukončuje svoju činnosť,” uvádza sa v oficiálnom stanovisku klubu.

Prečítajte si tiež:
Expertka chváli brankára Haláka, po nevydarených zápasoch stabilizoval svoje výkony

Tím prestúpil do nadnárodnej ligy

Tím Bratislava Capitals absolvoval sezónu 2019/2020 v druhej najvyššej slovenskej hokejovej súťaži, v lete 2020 “prestúpil” do spomenutej nadnárodnej Ice Hockey League.

V ročníku 2020/2021 sa v nej prebojoval do štvrťfinále play-off. Predchodcom organizácie bol tím HC Bratislava v nižších domácich súťažiach, pred ním to bola značka HC Petržalka.

Organizácia iClinic Bratislava Capitals v máji informovala, že zostáva súčasťou nadnárodnej Ice Hockey League a Peter Draisaitl sa z postu trénera presúva na post športového riaditeľa.

Viac k témam: Hokejový klub, Ice Hockey League, play off
Zdroj: Webnoviny.sk – Hokejový klub iClinic Bratislava Capitals definitívne ukončuje svoju činnosť © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií