Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Holanďana odsúdeného za vraždu priateľky čaká opäť súd, obžalovaný bol vydaný na Slovensko

Obnovený proces v tejto kauze sa mal pôvodne začať už v marci tohto roku.

16.7.2023 (SITA.sk) – Mestský súd Bratislava I vytýčil na stredu 19. júla hlavné pojednávanie v kauze holandského lodného kapitána Gerrita Jana K. obžalovaného z vraždy priateľky Simony. Vyplýva to z rozpisu pojednávaní súdu.

Prvostupňový súd sa pritom prípadom bude zoberať už po druhý raz. Krajský súd v Bratislave totiž ešte v januári 2020 zrušil verdikt z roku 2016, ktorým vtedajší Okresný súd Bratislava I odsúdil obžalovaného na 22 rokov väzenia. Dôvodom bol podľa odvolacieho súdu nedostatočne zistený skutkový stav veci.

Incident sa odohral v roku 2014 v byte na Obchodnej ulici v Bratislave. Podľa obžaloby Gerrit Jan K. 25-ročnú Simonu najskôr udieral do hlavy a neskôr aj podpálil. Okresný súd okrem trestu odňatia slobody uložil v roku 2016 obžalovanému aj povinnosť zaplatiť pozostalým odškodné 100-tisíc eur. Obžalovaný bol pôvodne stíhaný väzobne, neskôr sa pre procesnú chybu dostal na slobodu. Na vyhlásení pôvodného rozsudku nebol prítomný.

Obnovený proces v tejto kauze sa mal pôvodne začať už v marci tohto roku. Holandský súd však vtedy ešte nerozhodol, či obžalovaného, ktorého v jeho rodnej krajine zadržali na základe zatykača, vydá na Slovensko. Urobil tak až následne v apríli.

Viac k témam: Krimi, Vražda
Zdroj: SITA.sk – Holanďana odsúdeného za vraždu priateľky čaká opäť súd, obžalovaný bol vydaný na Slovensko © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií