fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Schôdza parlamentu k odvolávaniu Matoviča čoskoro začne, poslanci mu vyčítajú rodinný balíček či očkovaciu lotériu

Pod návrh na Matovičovo odvolanie z dielne SaS sa podpísalo 32 poslancov, okrem liberálov to boli poslanci Hlasu-SD a nezaradení poslanci Tomáš Valášek a Miroslav Kollár.

Máte tip? napíšte nám mailom

26.9.2022 (Webnoviny.sk) – Schôdza parlamentu o návrhu na odvolávanie Igora Matoviča z postu ministra financií bude v stredu 28. septembra o 14:00. Návrh na vyslovenie nedôvery šéfovi rezortu financií iniciovala strana Sloboda a Solidarita (SaS).

Pod návrh liberálov sa podpísalo 32 poslancov, okrem nich to boli poslanci Hlasu-SD a nezaradení poslanci Tomáš Valášek (Progresívne Slovensko) a Miroslav Kollár (Spolu).

Matovič šíri napätie

V návrhu sú uvedené „ústavné a zákonné dôvody“ a tiež „politické dôvody“ na odvolanie Matoviča. Podľa podpísaných poslancov minister financií ruinuje rozpočet Slovenskej republiky, vyčítajú mu napríklad rodinný balíček a jeho dopad na rozpočty samospráv, a tiež očkovaciu lotériu.

V rámci politických dôvodov uvádzajú, že Matovičov spôsob komunikácie šíri napätie a rozdeľuje spoločnosť, hovoria o neustálej kritike a urážkach na adresu partnerov, prezidentky, médií, znevažovaní a spochybňovaní vedcov a odborníkov, profesijných skupín a menšín.

SaS sa spojí s Hlasom-SD

Šéf hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič sa v piatok 23. septembra na svojom facebookovom profile vyjadril, že návrh na jeho odvolanie z postu ministra financií je definitívnym potvrdením, že SaS sa po voľbách spojí s Hlasom-SD.

Prečítajte si tiež:
Vysoké Tatry: Úrazovosť v horách narastá, za prvý polrok 2022 sa výrazne zvýšil aj počet ich obetí

„Čakal som na tento deň, lebo je veľmi dôležitý. Je definitívnym potvrdením, že SaS sa po voľbách bez hanby spojí aj so smerákmi, ktorí 19 rokov organizovali, kryli a obhajovali všetky smerácke podvody a ktorí sa len falošne na Hlas premenovali,“ napísal Matovič.

Viac k témam: Minister financií, Odvolávanie Matoviča
Zdroj: Webnoviny.sk – Schôdza parlamentu k odvolávaniu Matoviča čoskoro začne, poslanci mu vyčítajú rodinný balíček či očkovaciu lotériu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií