fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ak Rusko použije na Ukrajine jadrové zbrane, odpoveď USA bude rozhodná a s katastrofálnymi následkami

Povedal to poradca prezidenta USA pre národnú bezpečnosť.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.9.2022 (Webnoviny.sk) – USA a ich spojenci budú „rozhodne” konať, ak Rusko na Ukrajine použije taktické jadrové zbrane. Povedal to v nedeľu poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Potvrdil tak predošlú reakciu Bieleho domu na silnejúce obavy v súvislosti s hrozbami ruského prezidenta Vladimira Putina.

„Komunikovali sme Kremľu priamo, súkromne a na veľmi vysokých úrovniach, že akékoľvek použitie jadrových zbraní bude znamenať pre Rusko katastrofálne následky, že USA a ich spojenci bude reagovať rozhodne. Jasne a konkrétne sme povedali, čo to bude znamenať,” povedal Sulivan pre americkú televíziu CBS. Informuje o tom web The Guardian.

Sulivan dodal, že ruský líder „mával jadrovou kartou v rôznych okamihoch tohto konfliktu” a je to vec, ktorú administratíva prezidenta Joea Bidena musí „brať úplne vážne, pretože ide o vec najvyššej vážnosti, a to možného použitia jadrových zbraní prvýkrát od druhej svetovej vojny”.

Viac k témam: Jadrové zbrane, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ak Rusko použije na Ukrajine jadrové zbrane, odpoveď USA bude rozhodná a s katastrofálnymi následkami © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ukrajinci začali protiofenzívu v Chersonskej oblasti, mohli sa dostať aj cez prvé ruské obranné línie
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií