fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Humenčan naletel podvodu na internete, je ľahší o niekoľko stoviek eur

Polícia vedie v prípade trestné stíhanie.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.4.2022 (Webnoviny.sk) – Trestné stíhanie pre prečin neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku a pre prečin podvodu vedie humenský vyšetrovateľ v prípade internetového podvodu. Muž z Humenného prišiel o takmer 350 eur. Ako informoval prešovský krajský policajný hovorca Daniel Džobanik, mužovi prišiel e-mail pod hlavičkou známej medzinárodnej platobnej brány.

„V ňom bol upozornený, že v jeho účte bola zistená podozrivá aktivita týkajúca sa vkladu pre spoločnosť poskytujúcu hazardné hry a bol vyzvaný na pozastavenie predmetnej platby,“ vysvetlil Džobanik.

Humenčan v presvedčení, že ide o pravý e-mail zo spoločnosti klikol na odkaz ´Zrušiť túto platbu´ a bol presmerovaný na formulár podobajúci sa stránke platobnej brány.

„Zadal v ňom údaje svojej platobnej karty, kde po ich zadaní boli bez jeho súhlasu a vedomia uskutočnené dve platby. Jedna vo výške 166,92 eura a o pár minút neskôr druhá vo výške 176,49 eura,“ dodal policajný hovorca.

Viac k témam: internetový podvod, Online podvod
Zdroj: Webnoviny.sk – Humenčan naletel podvodu na internete, je ľahší o niekoľko stoviek eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Opitý vodič zdemoloval dve odparkované autá, polícia mu v dychu namerala viac ako tri promile
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií