Hymna Svetových dní mládeže už má aj svoj videoklip

Hymna Svetových dní mládeže už má aj svoj videoklip

Zdá sa, že organizátori robia pre Svetové dni mládeže v Krakowe, ktoré sú k nám bližšie než kedykoľvek predtým, všetko, čo je v ich silách. Jednou zo súčastí týchto dní je aj hudba, ktorá bude sprevádzať tie najdôležitejšie bohoslužby v júli 2016. A ako to už býva zvykom pre rôzne podujatia, aj Svetové dni mládeže majú svoju hymnu. Sv. Augustín predsa povedal: ,,Kto spieva, dvakrát sa modlí“.


„Blahoslavení milosrdní, lebo oni dosiahnu milosrdenstvo.“ (Mt 5,7). S mottom krakovských svetových dni mládeže sa spája pieseň aj klip. Pieseň s názvom Blahoslavení milosrdní zobrazuje životy mladých ľudí, pre ktorých sa svetové dni mládeže konajú. Vo videoklipe je vidieť rôzne príbehy ľudí, ktorí sú pre svet dôležití, no častokrát nevedia nájsť zmysel života. Títo ľudia rozličnými spôsobmi hľadajú a nachádzajú Božie milosrdenstvo.

Klip je ozvláštnený prírodou a samozrejme je v ňom vidieť zbor, v ktorom sú mladí ľudia z celého sveta. Zbor vznikol už v roku 2013. Dal možnosť mnohým ľuďom zapojiť sa a byť súčasťou poslaním prihlášky. Hymnu vytvoril krakovský skladateľ z dominikánskeho prostredia, Jakub Blycharz.

Pieseň má aj svoju slovenskú verziu, ktorú naspieval zbor z Banskobystrickej diecézy BB zbor. Spevácky zbor i orchester Svetových Dní Mládeže je veľmi dôležitá časť všetkých centrálnych udalostí počas SDM. Poukazujú predovšetkým na význam, aký sa pripisuje hudobnej stránke Svetových Dní Mládeže.

Zdroj, foto: www.youtube.com

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Skupina HEX predstavila videoklip k piesni Oteckovia. V novom klipe sa objavili viaceré známe osobností
Google+ Linkedin

Written By :

"Rozdávaj úsmev, niet človeka, čo by na neho nebol odkázaný..." :)