fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Shakira sa odmietla dohodnúť s prokurátormi, za neplatenie daní jej hrozí dlhoročný trest za mrežami a mastná pokuta

Shakira, celým menom Shakira Isabel Mebarak Ripoll, je obvinená z toho, že v rokoch 2012 až 2014 nezaplatila španielskej vláde na daniach 14,5 milióna eur.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.7.2022 (Webnoviny.sk) – Španielska prokuratúra v piatok informovala, že požiada o odsúdenie kolumbijskej popovej hviezdy Shakiry na osem rokov a dva mesiace väzenia, ak bude v očakávanom procese odsúdená za údajné daňové podvody.

Neplatenie daní

Shakira, celým menom Shakira Isabel Mebarak Ripoll, je obvinená z toho, že v rokoch 2012 až 2014 nezaplatila španielskej vláde na daniach 14,5 milióna eur.

Prokuratúra uviedla, že bude žiadať aj pokutu vo výške 24 miliónov eur. Obžaloba podrobne uvádza šesť obvinení voči Shakire.

Speváčka tento týždeň odmietla dohodu o urovnaní ponúknutú prokurátormi a namiesto toho sa rozhodla ísť pred súd. Termín procesu ešte nestanovili.

Shakira úradom už zaplatila

Speváčkin tím pre styk s médiami tvrdí, že Shakira si vždy plnila svoje daňové povinnosti. Je toho názoru, že umelkyňa zložila sumu, ktorú údajne dlhuje, vrátane troch miliónov eur na úrokoch.

Prokuratúra v Barcelone tvrdí, že Shakira strávila v rokoch 2012 až 2014 v Španielsku viac ako polovicu každého z dotknutých rokov, a v krajine tak mala platiť dane.

Shakira nedávno ukončila 11-ročný vzťah s futbalistom FC Barcelona Gerardom Piquém, s ktorým má dve deti. Rodina bývala v Barcelone.

Prečítajte si tiež:
"Kotleba je starý nácek!" Rapuje Strapo spolu s Kalim, Majselfom a Petrom Pannom.

Viac k témam: Daňové úniky, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Shakira sa odmietla dohodnúť s prokurátormi, za neplatenie daní jej hrozí dlhoročný trest za mrežami a mastná pokuta © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií