Je v poriadku, ak ti chýba niekto, kto ti ublížil? Priprav sa, že odpoveď nie je taká, akú očakávaš…

Je v poriadku, ak ti chýba niekto, kto ti ublížil? Priprav sa, že odpoveď nie je taká, akú očakávaš…

Nie je nič zlé na tom, ak ti chýba niekto, s kým si prežila určitú časť svojho života. Nedokážeš naňho zabudnúť, pretože si s ním zažila mnoho pekných chvíľ a spomínaš na všetky tie momenty, kedy si sa cítila šťastná. V tvojich myšlienkach ho drží láska.


Vo vašom vzťahu boli chvíle, na ktoré nechceš zabudnúť a kvôli ktorým odmietaš realitu.

Láska je komplikovaná, chaotická, občas deštruktívna, desivá a hektická. Nič na nej nie je racionálne, neexistujú žiadne pravidlá a usmernenia. Láska prináša pocity, ktoré nikto nedokáže vysvetliť. Je jednoduché povedať si, že ho vo svojom živote už nepotrebuješ, ale tvoje srdce sa musí rozhodnúť samo, kedy nechá človeka, ktorý ti ublížil odísť z tvojho života.

Najbolestivejšie je, keď sa tak veľmi snažíš predstierať v miestnosti plnej ľudí, že sa necítiš sama a si v poriadku. V skutočnosti však bojuješ sama so sebou a keď sa ocitneš sama, nevieš zastaviť slzy. Cítiš prázdnotu a bolesť.

pexels-photo-197288

To, že ti niekto chýba, neznamená, že si patetická alebo hysterická – v skutočnosti to znamená, že si zraniteľným a krehkým človekom, ktorý má city. Nedokážeš nechať odísť niekoho, aj keď ti ublížil, aj keď ti všetci v okolí hovoria, že si zaslúžiš niekoho lepšieho.

Nie je nič zlé na tom, ak sa vo chvíľkach slabosti vrátiš k niečomu peknému, čo si s ním zažila. Je ťažké nechať odísť z tvojho života niekoho, na kom ti záležalo.
To, že čas zahojí všetky rany, nie je úplne pravda. Pravdou je totiž, že všetky rany po sebe zanechajú jazvy. A tie nám pripomínajú našu bolesť. Na to, aby si sa posunula ďalej potrebuješ samú seba presvedčiť o tom, že si zaslúžiš niečo lepšie. Že si bola s nikým, kto ťa len využil, hral sa s tebou, manipuloval, no skutočne ťa nikdy nerobil šťastnou.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Vybrali sme pre vás 10 love songov! Je tam aj ten váš?

To, že ti niekto chýba však neznamená, že je to správne a že sa má vrátiť späť do tvojho života. Aj keď niekoho miluješ, musíš si napokon uvedomiť, že to neznamená, že ho vo svojom živote potrebuješ. Nechať niekoho odísť neznamená, že naňho úplne zabudneš. Chce to čas a veľa trpezlivosti. JE v poriadku, ak ti chýba. Čas to vyrieši, nikdy ho však z tvojho života nevymaže úplne.

Foto: Pexels
Zdroj: thoughtcatalog.com

Google+ Linkedin

Written By :

Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*