fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Jeden z obchodov vo Svite zakázal vstup Ukrajincom, prípadom sa už zaoberá NAKA

NAKA vyšetruje prípad ako podozrenie zo spáchania zločinu apartheidu a diskriminácie skupiny osôb.

Máte tip? napíšte nám mailom

5.4.2022 (Webnoviny.sk) – Prípadom zákazu vstupu pre Ukrajincov do jedného z obchodov vo Svite pri Poprade sa už zaoberá Národná kriminálna agentúra (NAKA). Informovala o tom v utorok polícia na sociálnej sieti.

V piatok 1. apríla podľa nej prevzal prípad vyšetrovateľ NAKA ako podozrenie zo spáchania zločinu apartheidu a diskriminácie skupiny osôb.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Vo veci vedie trestné stíhanie, vykonané boli prvotné úkony, no zatiaľ nikoho neobvinil. Vzhľadom na aktuálne štádium vyšetrovania nie je zatiaľ možné poskytnúť viac informácií, tvrdí polícia.

Minulý týždeň sa na dverách obchodu s potravinami vo Svite objavil oznam zakazujúci vstup Ukrajincom do predajne.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„V záujme zdravia našich obyvateľov časti Svit – Podskalka je vstup do tohto obchodu zakázaný všetkým utečencom prichádzajúcim z Ukrajiny, pretože tu existuje riziko prenosu nebezpečných ochorení ako HIV, tuberkulóza, atď,“ uvádzalo sa v ozname.

Viac k témam: Diskriminácia, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Jeden z obchodov vo Svite zakázal vstup Ukrajincom, prípadom sa už zaoberá NAKA © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Korčok: Ak chce byť Slovensko dôveryhodným hráčom v šírení princípov demokracie, musí ich dôsledne napĺňať aj doma
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií