fbpx
Toto dievčatko je hrdinka. Vo veku 6 rokov sa stará o svojho ochrnutého ocka

Toto dievčatko je hrdinka. Vo veku 6 rokov sa stará o svojho ochrnutého ocka

To, čo dokáže iba šesťročná Jia Jia, je ohromné a srdcervúce. Klobúk dole!

Život býva niekedy krutý a svoje o tom vie i šesťročná Jia Jia. Jej otec Tian mal pred 2 rokmi ťažkú dopravnú nehodu, kvôli ktorej zostal ochrnutý. Aby toho nebolo málo, celú situáciu sťažila aj jej matka. Tieto okolnosti nedokázala zvládnuť a od rodiny odišla spolu s najstarším synom.

“Povedala mi, že na niekoľko dní zostane v matkinom dome, ale nikdy sa nevrátila a vzala so sebou aj nášho syna,” prezradil Tian. Odvtedy sa jeho manželka neukázala, a tak bol ich vzťah ukončený rozvodom a o paralyzovaného otca sa začala starať dcérka Jia Jia spolu so starými rodičmi.

Len 6-ročné dievčatko vstáva každé ráno o šiestej a pol hodinu masíruje svojho otca. Následne odchádza do školy a po príchode domov ďalej pokračuje v starostlivosti o Tiana. Pomáha mu najesť sa a pohybovať sa po byte vďaka mobilnému zariadeniu.

Po nehode prišiel Tian nielen o svoje zdravie a manželku so synom, ale aj o prácu a príjem, a tak je odkázaný spolu s dcérkou na pomoc svojich rodičov. Nejaké peniaze im prináša aj účet na jednej z čínskych aplikácií, na ktorej zverejňuje videá zobrazujúce šikovnú a starostlivú dcérku. Tento účet sleduje a obdivuje okolo 480-tisíc ľudí.

Tento príbeh má aj napriek nešťastným okolnostiam vcelku pozitívny koniec a malá Jia Jia si zaslúži obdiv a uznanie nás všetkých.

Zdroj, foto: BoredPanda.com

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Umelkyňa sa pokúsila znázorniť nádherný vzťah medzi dcérou a otcom. Keď zistíte, čo ju k tomu viedlo, budete šokovaní
Google+ Linkedin

Autor:

Volám sa Lenka a pre web klocher.sk píšem od jeho začiatku, takže som akýsi "inventár" tejto stránky. :D Moje články sú zamerané najmä na témy žena, láska, rodina a deti, ale rada píšem aj články ohľadom rôznych testov, hlavolamov či vtipných videách. Medzi moje záľuby patrí šport, relax a trávenie času s blízkymi a priateľmi. Aktuálne začínam žiť novú životnú etapu a pripravujem sa na jednu z najväčších výziev - materstvo, tak držte palce, aby sme to s manželom zvládli :)