fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Johnson: Británia pošle na Ukrajinu vysokokvalitné vojenské vybavenie v hodnote sto miliónov libier

Londýn pošle na Ukrajinu tiež viac prilieb, nočného videnia a nepriestrelného oblečenia.

Máte tip? napíšte nám mailom

8.4.2022 (Webnoviny.sk) – Spojené kráľovstvo pošle na Ukrajinu viac protilietadlových a protitankových rakiet. Britský premiér Boris Johnson v piatok oznámil, že to bude súčasť nového balíka vysokokvalitného vojenského vybavenia v hodnote 100 miliónov libier. Referuje o tom spravodajský web CNN.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

V prejave po boku nemeckého kancelára Olafa Scholza v Londýne tiež povedal, že Británia a Nemecko budú spolupracovať v oblasti energetickej bezpečnosti a obnoviteľných zdrojov, keďže cieľom Európy je postupne ukončiť svoju závislosť od ruských fosílnych palív.

“Nemôžeme transformovať naše energetické systémy cez noc. Ale tiež vieme, že Putinova vojna neskončí zo dňa na deň. Môžem oznámiť, že Spojené kráľovstvo pošle ukrajinským ozbrojeným silám ďalšie vysokokvalitné vybavenie v hodnote 100 miliónov libier, vrátane ďalších protilietadlových rakiet Starstreak, ktoré strieľajú trikrát rýchlejšie ako zvuk, ďalších 800 protitankových rakiet a presnú muníciu schopnú zasiahnuť cieľ na oblohe,“ povedal Johnson.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Predseda britskej vlády taktiež poznamenal, že Londýn pošle na Ukrajinu viac prilieb, nočného videnia a nepriestrelného oblečenia.

Prečítajte si tiež:
Ukrajina vstúpi do EÚ najskôr o 15 rokov. Ak niekto tvrdí niečo iné, podľa francúzskeho ministra klame a zavádza

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Johnson: Británia pošle na Ukrajinu vysokokvalitné vojenské vybavenie v hodnote sto miliónov libier © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií