fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kam ísť cez víkend?

Máte tip? napíšte nám mailom

Blížiace sa víkendové dni ponúkajú množstvo aktivít. Aj keď nás čakajú horúčavy a človek by sa najradšej ovlažil vo vode, existuje množstvo iných spôsobov využitia tohto voľného času. Prinášame vám prehľad podujatí, ktoré možno navštíviť (okrem osláv Dňa detí snáď v každej obci):

 

  • Urban Market 2018 – Spring Edition

Urban Market je už deviatym rokom popredným kultúrno-spoločenským podujatím, ktoré v sebe spája živý dizajnový trh súčasnej umeleckej a kreatívnej tvorby, prezentáciu profesionálnej módy, dizajnu a umenia, ako aj pestrý kultúrny program, edukačné aktivity a tvorivých ľudí z rôznych odvetví umenia v jednom čase na jednom mieste. Témou je tentokrát spolupráca. Organizátori píšu, že „komerčný trh je v dnešnej dobe hlavne o súťažení a skloňovaní slova konkurencia. Nás však vo svete plnom rozdielností oveľa viac zaujíma zdieľanie nadobudnutých schopností, ktoré má silu prinášať výnimočné výsledky. A práve o tom je spolupráca.“ Už tento víkend v priestoroch Fakulty architektúry STU v Bratislave!

Program je naozaj bohatý, pozrite si ho TU.

Urban Market 2018. Zdroj: urbanmarket.sk
  • Víkend otvorených parkov a záhrad

Jubilejný desiaty ročník tohto výchovno-vzdelávacieho podujatia sa uskutoční už tento víkend, 1.-3. júna. Jeho cieľom je zdôrazňovať a oslavovať hodnoty najmä historických parkov a záhrad a zapájať ľudí do ich aktívnej ochrany, okrem toho sa však snaží prezentovať aj kultúrne, historické či spoločenské hodnoty nášho zeleného dedičstva. Pripravené sú komentované prehliadky mnohých parkov, záhrad či iných významných otvorených plôch. Kompletný zoznam nájdete TU.

  • Burzoblšák

O Burzoblšáku ste už zrejme počuli. Ak ste aj vy jeho nadšencami, určite si ho nenechajte ujsť v sobotu 2. júna od 8:00 hod. v areáli Základnej školy Pavla Marcelyho v Bratislave. Predošlé mesiace boli veľmi úspešné, organizátori sa spojili aj s občianskym združením Sklad Solidarity a oblečenie, ktoré ľudia doniesli na Burzoblšák zadarmo na dobročinné účely, poputuje okrem Slovenska aj priamo do Afriky. Okrem toho je známe, že peniaze z predaných vecí idú aj útulkom. Organizátori prišli teda s ďalším prekvapením – vďaka spolupráci s fotografkou Kristianou Vavrekovou, herečkou Máriou Bartalos a hercom Noelom Cuczorom sa podarilo nafotiť krásne fotografie ako editoriál merchu Burzoblšák. No a v rámci tohto fotenia tiež vzniklo aj video Radoslava Chovana. Pozrite si ho a nalaďte sa na veselý júnový Burzoblšák.

Zveřejnil(a) Artlandia dne Úterý 27. března 2018

  • Koncert Jaroslava Hutku

Z Bratislavy sa presunieme do Nového mesta nad Váhom, kde sa v sobotu o 18:00 hod. uskutoční koncert tohto českého folkového hudobníka, skladateľa a pesničkára. Od konca 60. rokov začal vystupovať so svojím vlastným hudobným programom, v ktorom popularizoval moravské ľudové pesničky. Takže fanúšikovia českého folku, značte si dátum v diári.

Prečítajte si tiež:
Rozkošné video! Malé bábätko si užíva umývanie a česanie vlasov ako nikto predtým
Český hudobník Jaroslav Hutka. Zdroj: hutka.cz
  • Dolce vitaj 2018

No dobre, nie je to len víkendová záležitosť, ale dávame ju do pozornosti už teraz, pretože sa bude konať počas celého júna. Multižánrový festival Dolce Vitaj 2018 ponúkne výber súčasného talianskeho umenia vo všetkých žánroch – tri koncerty, filmovú prehliadku Cinevitaj, divadelné predstavenie Emmy Dante, literatúru, výstavu fotografií a ochutnávku talianskej gastronómie. Jedenásty ročník festivalu otvorí 1. júna v Bratislave vernisáž výstavy talianskeho dizajnu vo fotografiách. Program nájdete na citylife.sk.

  • PalicaVonZVreca

Výber podujatí na tento víkend ukončíme subkultúrnou akciou. Túto sobotu sa v bratislavskom Subclube (s príznačným názvom) uskutoční ďalšie vydanie klubovej techno akcie za 10 €. Hosťom bude Christian Wűnsch, celý line-up nájdete na stránke Subclubu.

Logo PalicaVonZVreca. Zdroj: subclub.sk

Ak vás nič zo spomínaného programu neoslovilo, stále môžete absolvovať menšiu či väčšiu túru, návštevu hradov alebo zámkov, spraviť si kultúrny víkend v múzeách a galériách či navštíviť niektoré z podujatí, ktoré netrvajú len jeden víkend. (TIP: slovakia.travel)

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií