fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kanada chce preskúmať sexuálne zneužitie ženy, ktorého sa mali dopustiť juniorskí hokejisti

Niekoľko kanadských hokejistov, ktorí triumfovali na MS juniorov v roku 2018, údajne sexuálne zneužilo ženu v hotelovej izbe v meste London.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.6.2022 (Webnoviny.sk) – Kanadská ministerka športu Pascale St-Ongeová nariadila preskúmať prípad sexuálneho zneužitia ženy, ktorého sa údajne dopustili kanadskí juniorskí hokejoví reprezentanti krátko po celkovom víťazstve na svetovom šampionáte v roku 2018.

V súčasnosti 24-ročná žena obvinila niekoľko hráčov z toho, že ju v hotelovej izbe v ontárijskom Londone opili a viackrát sexuálne napadli. Stalo sa to vraj hneď po slávnostnom ceremoniáli Hockey Canada, na ktorej ocenili vtedajších juniorských majstrov sveta.

Mená údajných agresorov neuviedla

Žena žiadala na súde odškodné vo výške v prepočte asi 3,3 milióna eur, pričom neuviedla mená údajných agresorov. “Je to jej právo a rešpektujeme ho,” zverejnila organizácia Hockey Canada vo vyhlásení z konca mája.

St-Ongeová povedala, že je z incidentu šokovaná a nahnevaná. Chce začať riadne vyšetrovanie, aby sa prípad neskončil mimosúdnym vyrovnaním alebo aby sa “nezamietol pod koberec”.

Ignorovalo sa obvinenie?

Poslanec kanadského parlamentu Sébastien Lemire, ktorý na štvrtkovom zasadnutí navrhol v mene ministerky začať vyšetrovanie, tiež vyjadril svoje znepokojenie: “Ako sme sa o tomto mohli dozvedieť až po štyroch rokoch? Naozaj sme ignorovali obvinenie zo sexuálneho napadnutia, ktoré sa týkalo kanadských hokejistov?”

NHL začne hľadať vinníkov

K celej veci sa vyjadrila aj NHL, ktorá začne vyšetrovať možných vinníkov vo svojich radoch.

Prečítajte si tiež:
Belasích povedie trénerská dvojica Pardavý a Podkonický, hokejový tím posilní o piatich nových hráčov

“Pokúsime sa zistiť, či sa to môže dotýkať hráčov, ktorí v súčasnosti hrajú v NHL. Potom sa rozhodneme, či a aké kroky podnikneme,” vyhlásila kanadsko-americká profiliga v oficiálnom stanovisku.

Viac k témam: Hockey Canada, NHL National Hockey League, Sexuálne zneužitie
Zdroj: Webnoviny.sk – Kanada chce preskúmať sexuálne zneužitie ženy, ktorého sa mali dopustiť juniorskí hokejisti © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií