fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prezident Biden pošle Ukrajine systém, ktorým chránia aj vzdušný priestor v okolí Bieleho domu a Kapitolu

Ďalšia americká pomoc Ukrajine bude zahŕňať dodatočnú muníciu pre delostrelectvo a radary odhaľujúce polohu nepriateľského delostrelectva.

Máte tip? napíšte nám mailom

27.6.2022 (Webnoviny.sk) – Americký prezident Joe Biden sa chystá oznámiť, že USA poskytnú Ukrajine systém moderných rakiet zem-vzduch. Uviedol to americký predstaviteľ oboznámený s problematikou, ktorý hovoril pod podmienkou zachovania anonymity.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

USA podľa jeho slov kupujú nórsky systém protileteckej obrany NASAMS, ktorý poskytuje ochranu pred raketami stredného a dlhého doletu. Rovnaký systém používajú USA na ochranu citlivého vzdušného priestoru v okolí Bieleho domu a Kapitolu vo Washingtone.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ďalšia americká pomoc Ukrajine bude zahŕňať dodatočnú muníciu pre delostrelectvo a radary odhaľujúce polohu nepriateľského delostrelectva. Cieľom je podporiť Ukrajinu v období, v ktorom čelí ruskej ofenzíve v Donbase.

Viac k témam: Americký prezident, rusko-ukrajinský konflikt, Systém protileteckej obrany NASAMS
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezident Biden pošle Ukrajine systém, ktorým chránia aj vzdušný priestor v okolí Bieleho domu a Kapitolu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií