fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kandidátom na županov či primátorov sa kráti čas, na podanie listín majú už len šesť týždňov

Spojené župné a komunálne voľby sa uskutočnia v sobotu 29. októbra 2022.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.7.2022 (Webnoviny.sk) – Kandidáti na predsedov samosprávnych krajov, primátorov, starostov, ako aj poslancov majú na podanie kandidačnej listiny už len šesť týždňov.

Pre agentúru SITA to uviedla hovorkyňa rezortu vnútra Zuzana Eliášová. Posledný termín na podanie kandidačných listín je najneskôr 60 dní pred konaním župných a komunálnych volieb, teda do 30. augusta tohto roka.

Spojené župné a komunálne voľby sa uskutočnia v sobotu 29. októbra 2022. Začiatkom júna o tom informoval predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina).

Keďže sa voľby uskutočnia okolo Sviatku všetkých svätých, Kollár očakáva vyššiu volebnú účasť z dôvodu presunu občanov do svojho trvalého bydliska.

Viac k témam: Kandidatúra, Komunálne voľby, Župné voľby
Zdroj: Webnoviny.sk – Kandidátom na županov či primátorov sa kráti čas, na podanie listín majú už len šesť týždňov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií